BAKAN IŞIK SİLİKON VADİSİ’NDE

Mart 20, 2015  

SİLİKON

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Silikon Vadisi’nde HP, Oracle, Intel, Apple, Cisco ve Google’ı ziyaret etti

ABD’de temaslarını sürdüren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Silikon Vadisi’ndeki ziyaret programına Hewlett Packard (HP) ile başladı.

Burada gerçekleştirilen sunumun ardından konuşan Bakan Işık, Türkiye’nin 3D yazıcı çalışmalarına yoğunlaşması gerektiğini vurguladı. HP’nin bu alandaki çalışmalarını takdir eden Işık, Türkiye’yi sadece müşteri değil, yatırım ve Ar-Ge alanı olarak da görmelerini istedi.

HP’den sonra Oracle, ardından Intel’i ziyaret eden Işık, burada Türk yöneticiler tarafından karşılandı. Bakan Işık ve Türk işadamlarından oluşan heyet için Intel’de sunum yapıldı. Işık, daha sonra firmanın yeni teknolojik çalışmalarını inceledi. Bir firma çalışanı elinde bulunan tablet bilgisayarla Bakan Işık’ı tarayıcıdan geçirdi. Işık’a, firmadan çıkarken cam içinde 3D ile işlenmiş portresi bulunan obje takdim edildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve beraberindeki heyet, Apple, Cisco ve Google’ı da ziyaret etti. Işık, basına kapalı gerçekleşen ziyaretlerinde, söz konusu teknoloji ve bilişim firmalarına Türkiye’de Ar-Ge merkezi kurmaları için çağrıda bulundu.