BAKAN IŞIK, YÜKSEK KURUN GEÇİCİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Ocak 25, 2014  

IMG_2393

BAKAN FİKRİ IŞIK:

“Doların bu seviyesini kimse kalıcı olarak görmesin, bu seviye geçicidir. Türkiye mutlaka, inşallah en kısa sürede kendi dengesini bulacaktır”

“O dengeyle üretimimiz de ihracatımız da istihdamımız da artarak inşallah yolumuza devam edeceğiz”

Işık, AK Parti İl Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, döviz kurları konusunda dış konjonktürün çok belirleyici olduğuna dikkati çekerek, Amerikan Merkez Bankasının (FED) tahvil alım noktasındaki politikasının sadece Türkiye’yi değil, gelişen piyasalardaki para birimlerini de etkilediğini söyledi.

Arjantin’den Brezilya’ya, Hindistan’a kadar pek çok para biriminin bu süreçten etkilendiğini anlatan Işık, şöyle devam etti:

“Türkiye’deki maalesef siyasi istikrara yönelik sorumsuz açıklamaların da siyasi istikrara yönelik endişelerin de belki bu dış etkinin biraz daha TL’nin değer kaybını artırdığını düşünüyoruz ama bunlar kesinlikle geçicidir. Doların bu seviyesini kimse kalıcı olarak görmesin, bu seviye geçicidir. Türkiye mutlaka, inşallah en kısa sürede kendi dengesini bulacaktır. O dengeyle üretimimiz de ihracatımız da istihdamımız da artarak inşallah yolumuza devam edeceğiz.”

“Bu fedakarlıklar olmasaydı…”

AK Parti’de birçok görevler bulunduğunu, bu nedenle kendisinin, “damdan düşen biri olduğunu” ifade eden Işık, partililerin neler hissettiğini anladığını vurguladı.

Işık, partisinin birçok seçimden zaferle çıktığını hatırlatarak, “Bu fedakarlıklar olmasaydı, bugün AK Parti 7 seçimden zaferle çıkmazdı. Bu fedakarlıklar olmasaydı, Türkiye bugün 11 yıl öncesiyle kıyaslanmayacak derecede güçlü konuma gelmezdi. Bu başarının tarihe ismi yazılmış kahramanları var ama isimsiz kahramanları da var. O isimsiz kahramanların başında teşkilatlarımız geliyor” ifadesini kullandı.

Yerel seçimler öncesi aday gösterilmemiş olanlara da partiye hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Işık, bazen kan değişiminin, vücuttaki hücre yenilenmesi gibi siyasetin akışında yer aldığını dile getirdi.