BAKAN IŞIK’IN CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞUNUN 92’İNCİ YILDÖNÜMÜ MESAJI

Ekim 29, 2015  

CumMilletimiz, Birinci Dünya Savaşı’nın ardından verilen bağımsızlık mücadelesi ve kurulan Cumhuriyetimizle yeniden ayağa kalkmıştır.

 

Bu bağımsızlık mücadelesinin temelinde birlik ve beraberlik anlayışı, güçlü ve özgür yaşama iradesi ve milletimizin tarihe yön verme ideali vardır.

Cumhuriyetimiz son 13 yılda gerçekleştirilen demokratik reformlar ve atılan ekonomik adımlarla her zamankinden daha güçlüdür.

 

Son 13 yılda Cumhurla Cumhuriyet kucaklaşmış, milli iradenin önündeki engeller kaldırılmış ve demokrasimiz daha güçlü bir hale gelmiştir.

 

Cumhuriyetimizin daha da gelişmesi ve ülkemizin kalkınması için hayati önemde gördüğümüz yerli ve milli projeleri sürdürmeye devam edeceğiz.

 

Bu projeler sanayimize güç katacak ve uluslararası alanda rekabet gücümüzün artmasını sağlayacaktır.

 

Özellikle yerli otomobil konusunda gayretlerimizi artırarak devam ettirecek, Devrim otomobilinin başına gelenlerin tekrarlanmasına ve yerli otomobil üretiminin engellenmesine izin vermeyeceğiz.

 

‘Yerli Otomobil’ gibi uluslararası projelerle, ülkemiz yüksek teknoloji üretiminde kapasitesini artıracak ve üretim ekosistemimiz daha da gelişecektir.

 

Prototiplerinin açıklanmasının ardından halkımızın, sanayici ve işadamlarımızın, özellikle de gençlerimizin yerli araç üretimine gösterdiği ilgi ve duyarlılığa çok teşekkür ediyoruz.

 

Bu ilgi ve desteği, sanayimizin ve yerli üretimin gelişmesi konusunda milletimizin bir özlemi ve hassasiyeti olarak yorumluyoruz.

 

Cumhuriyetimizin daha da güçlenmesi için yerli ve yenilikçi üretimde güçlenmemiz ve ekonomi alanında dışa bağımlılıktan kurtulmamız gerektiğine inanıyoruz.

 

Cumhuriyetimizi marka değeri yüksek teknolojik ürünlerle, daha nitelikli bir sanayi ve ekonomi ile taçlandırma çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 92’inci kuruluş yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazilerimizi ve şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyorum. huriyetimizin 92’inci kuruluş yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazilerimizi ve şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyorum.

Screenshot_2015-10-29-15-32-51-1