BAKAN IŞIK’IN KURTULUŞ MESAJI

Şubat 15, 2016  

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı hemşehrimiz Fikri Işık, Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Foto1 (3)

“Her karış toprağında milli birlik ve beraberlik ruhunun tecelli ettiği aziz vatanımızın kıymetli bir parçası olan Gümüşhanemizin kurtuluşunun 98. Yıldönümünü kutlamanın mutluluğu ve onurunu hep birlikte yaşıyoruz.

Gümüşhane’nin kurtuluşu, milletimizin özgürlük ve bağımsızlık için neleri feda edebileceğinin göstergesidir. Geçmişte zor şartlarda mücadele eden ecdadımıza bugün biz torunlarının ülkemiz için daha çok çalışarak vefa borcunu ödeme günüdür. Aziz milletimiz ülkemizin birliğine beraberliğine, kalkınma ve istikrarına yönelik tehditleri bertaraf edecek ve bölgesinin güçlü ve lider Türkiye’sini inşa etmeyi başaracaktır.

Bu kutlu davada milli mücadelemizdeki ruh, vatan ve bayrak sevgisi, tarihi kardeşlik, birlik ve beraberlik anlayışımız kalkınma ve gelişme vizyonumuz bize yol gösterecektir.

Bu vesile ile ilimizin kurtuluşunun 98. yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

Gümüşhaneli hemşehrilerimin kurtuluş günü coşkusunu en içten dileklerimle paylaşıyor, kendilerine sevgi ve selamlarımı iletiyorum.”