BAKAN IŞIK,MENDERES BELEDİYE BAŞKANI SOYLU’YU ZİYARET ETTİ

Kasım 19, 2014  

 

IMG-20141119-WA0023

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu’yu ziyaret etti.

 

Bakan Işık, ziyarette yaptığı konuşmada, Soylu’nun AK Parti belediyecilik anlayışını en güzel şekilde hayata geçireceğini, belediyecilikle ilgili sorunların çözümünü kısa sürede başaracağını belirtti.

 

Belediyeciliğin hizmet ve gönül boyutunun olduğunu ifade eden Bakan Işık, “Bizim insanımız gönül verirseniz gönül verir, ses verirseniz ses verir. Dolayısıyla halkla iç içe bulunulursa hem hizmetin bereketi olur hem de gerçekten halkın duası alınır” dedi.

 

Menderes ilçesi Tekeli beldesinde İTOB Organize Sanayi Bölgesi’nde 4 bin kişinin çalıştığını, buranın tam faaliyete geçmesiyle birlikte istihdam sayısının 15 bini bulacağını dile getiren Bakan Işık, nitelikli eleman ihtiyacına dikkat çekti.

 

Fabrikalar açılmadan orada çalışacak nitelikte gençlerin yetiştirilmesinin önemine işaret eden Işık, şöyle konuştu:

 

“Nitelikli istihdam noktasında Menderes belediyemiz, organize sanayi bölgemiz, İŞKUR, mesleki yeterlilik kurumu ortak çalışma yaparak vali beyin koordinasyonunda oradaki fabrikalar açılmadan fabrikada çalışacak nitelikte gençlerin yetiştirilmesi çok önemli. Bu çalışmayı sayın başkanla birlikte valiliğimizle beraber yaparsanız inanıyorum ki Menderes bölgesinin sanayi tesislerinden daha fazla faydalanmasını sağlarsanız, hem Menderes ekonomisine katkı daha büyür hem de insanların, gençlerin duasını alırsınız.”

 

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, ziyarette Bakan Işık’a mandalina ikram etti.