Balıkçıların Genel Müdürlüğü Olacak.

Mayıs 13, 2011  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Fikri Işık, Karamürsel’de, Kocaeli’nin balıkçıları ile kahvaltıda bir araya geldi.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Fikri Işık 12 Haziran da yapılacak olan genel seçimler için kent genelinde aralıksız çalışmaya devam ediyor. Işık bu bağlam da Karamürsel de balıkçılarla bir araya geldi. Fikri Işık, yaptığı konuşma da balıkçılık ile ilgili genel müdürlüğün kurulacağını kaydetti.

İLÇE TEŞKİLATI DA HAZIR BULUNDU

Karamürsel Kalyon Cafe de gerçekleşen kahvaltılı toplantıya AK Parti İl yönetim kurulu üyesi Ahmet Can, İlçe başkanı Ahmet Türkel, Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Belediye meclis üyeleri, İl genel meclis üyeleri ve, balıkçılık ile ilgili kooperatif başkan ve yöneticileri, ayrıca çok sayıda balıkçı katıldı.

BALIKÇI BARINAĞI YAPILACAK

Toplantının açılış konuşmasını yapan Karamürsel Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Şükrü İlkan, bazı sıkıntılarının olduğunu belirterek, “en büyük sıkıntımız bir bakanlığımızın veya genel müdürlüğümüzün olmamasıdır” dedi. Daha sonra konuşan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, görevlerinin vatandaşların sorun ve sıkıntılarını çözmek olduğunu belirterek, “Bizler sizlerin aynasıyız. Hepimizin ortak amacı Körfezimizi eski günlere nasıl tekrar kavuşturabiliriz olmalıdır. Bunun yanı sıra balıkçı esnafına bir projemi de açıklamak istiyorum. En kısa zaman içinde Karamürsel sahili Ankara Evleri civarına bir balıkçı barınağı yapmayı düşünüyoruz” dedi.

BİRLİK KURUN ÇAĞRISI

Son olarak konuşan AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Fikri Işık, balıkçı esnafı sorunlarıyla en çok Başbakan Erdoğan’ın ilgilendiğini belirterek, “Başbakanımız da bir gemi kaptanının oğludur. Bunun için sizlerin sıkıntılarını Başbakanımız iyi biliyor. Ayrıca iktidara gelir gelmez denizcilikte kullanılan mazotta ÖTV’yi kaldırarak % 65 daha ucuzluk sağlanmıştır” dedi. Balıkçı esnafının birlik kurmaları gerektiğine dikkat çeken Fikri Işık, “10 kooperatif altında örgütlenen balıkçılarımız bir üst birlik altında toplanması gerektiğine inanıyorum. Bu konuda gerek partim ve gerekse şahsım adına her türlü desteği vermeye hazırım” dedi. Işık ayrıca, Kandıra Bağırganlı, Başiskele- Karşıyaka ve Karamürsel-Ereğli’de yeni balık hali ve barınaklarını yaparak geçtiğimiz dönemde hizmete açtık. Önümüzdeki dönem de yeni yatırımlarımızla balıkçı kardeşlerimize hizmetlerimiz devam edecek.

BALIKÇILIKLA İLGİLİ GENEL MÜDÜRLÜK KURUYORUZ

Konuşmasına dernek başkanlarının değindiği denizcilikle ve balıkçılıkla ilgili bakanlık veya genel müdürlük talebiyle ilgili Milletvekili Işık, “Şuan meclis gündeminde Tarım ve Gıda Bakanlığı teşkilat kanunu görüşülmeye hazır bir şekilde bekliyor. Bu kanun kapsamında balıkçılıkla ve su ürünleri ile ilgili ayrı bir genel müdürlük de bulunuyor. Böylece tüm balıkçılıkla ilgili işlemler tek elde toplanacak ve daha etkin hizmet sağlanmış olacaktır” şeklinde konuştu.