“BAŞARIMIZIN TEMELİNDE BİRLİK VE BERABERLİK RUHU YATIYOR”

Kasım 7, 2015  

Basarimizin Temelinde Birlik ve Beraberlik Var

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık:

 

– “Eğer size oy vermeyen insanlar bile sizin iktidara gelmenizden ve güçlü bir istikrarlı hükümet kurulmasından memnunlarsa, bu, Türkiye’de aslında demokrasinin ne kadar geliştiğinin ve demokratik kültürün ne kadar olgunlaştığının bir göstergesidir”

– “Bugünkü AK Parti’nin başarısının temelinde birlik ve beraberlik ruhu yatıyor”

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Eğer size oy vermeyen insanlar bile sizin iktidara gelmenizden ve güçlü bir istikrarlı hükumet kurulmasından memnunlarsa, bu, Türkiye’de aslında demokrasinin ne kadar geliştiğinin ve demokratik kültürün ne kadar olgunlaştığının bir göstergesidir” dedi.

 

Işık, partisinin İzmit İlçe Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, 1 Kasım akşamı bütün “gönül coğrafyasını” sevindiren bir sonucun ortaya çıktığını belirterek, bunu sağlayan vatandaşlara teşekkür etti.

 

Seçim günü her sandık başında bir teşkilat mensubunun bulunduğunu ifade eden Işık, seçim sonucunun ortaya çıkmasında parti teşkilatının önemli rol oynadığını kaydetti.

 

Işık, 7 Haziran seçim sonuçlarının Türkiye düşmanlarını sevindirdiği dile getirerek, “Türkiye’nin büyümesini, kalkınması ve gelişmesini istemeyen bir takım çevreler sevindi. Elbette siyasi rekabet nedeniyle oyu yükselen partiler de sevinebilir ona lafım yok. Türkiye’nin istikrarsızlık ortamında bir süre gideceğinin değerlendirilmesi bazılarını çok sevindirdi. 7 Haziran akşamı çıkan tablo ‘Türkiye’de yahu ne olacak’ endişesini de beraberinde getirdi” şeklinde konuştu.

 

7 Hazirandan sonra vatandaşların kendilerine verdiği mesajla ilgili ciddi çalışmalar yaptıklarını anlatan Işık, bu dönemde koalisyon kurulması için de gayret gösterdiklerini bildirdi.

 

– “Türkiye bütün mazlum milletlerin hayranlıkla takip ettiği bir ülke”

 

Işık, 1 Kasım’da seçim kararı alınmasından sonra bütün güçleriyle buna hazırlandıklarını belirterek, “1 Kasım akşamı ortaya çıkan tablo da bütün bizim gönül coğrafyamızı sevince boğdu. Türkiye, sadece Türkiye değil, Türkiye bütün mazlum milletlerin dikkatle ve hayranlıkla takip ettiği bir ülke. 1 Kasım’dan önce Türkiye istikrarsız, Türkiye’yi kale almak gerekmiyor diye düşünen pek çok küresel güç, 1 Kasım akşamı yanıldığını gördü ve politikalarını hemen değişikliğe gitme ihtiyacı hissetti” ifadesini kullandı.

 

Bir ankette, vatandaşların 1 Kasım seçimlerinden çıkan sonuçtan yüzde 85 memnun olduğunu gördüğünü anlatan Işık, “Yani AK Parti’ye oy vermeyen seçmen bile ‘İyi ki böyle oldu’ diyor. Bu demokrasimiz açısından son derece sevindirici bir tablo. Eğer size oy vermeyen insanlar bile sizin iktidara gelmenizden ve güçlü bir istikrarlı hükumet kurulmasından memnunlarsa, bu, Türkiye’de aslında demokrasinin ne kadar geliştiğinin ve demokratik kültürün ne kadar olgunlaştığının bir göstergesidir” diye konuştu.

 

– “AK Parti’nin başarısının temelinde, birlik ve beraberlik ruhu yatıyor”

 

Işık, 2019 seçimleri için çalışmaya başladıklarını ifade ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

 

“Şu anda 2019 seçimleri için fiilen süreç başlamış durumda. 2019 yılı 3 tane seçimi yapacağımız çok önemli bir yıl olacak. Önce belediye seçimleri, arkasından Cumhurbaşkanlığı seçimlerini, arkasından veya birlikte genel seçimleri yapacağız. 2019’a da el birliğiyle hazırlanacağız. Bugünkü AK Parti’nin başarısının temelinde birlik ve beraberlik ruhu yatıyor. Seçimlerden önce herkes birbirine kenetlendi. ‘Sen ben yok, Türkiye var’ sloganı çok değerli slogandı. İnsan kendileri için değil ülke için oy verdi. O birlik ve beraberlik ruhu bize tahminimizin üzerinde bir başarıyı hediye etti. Aynı birlik, beraberlik ve kardeşlik hukukuyla yolumuza devam edeceğiz.”