BAŞBAKANI MİLLET SEÇER

Mart 6, 2014  

 

fotograf

“CHP’ye kasetle Genel Başkan olabilirsin, o CHP teşkilatının bileceği iştir ama kasetle başbakan olamazsın. Çünkü başbakanlık görevini sadece ve sadece millet verir”

Yenikent Mahallesi’nde esnaf ve kanaat önderleri ile kahvaltıda bir araya gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yaptığı konuşmada, Derince’de ilçe belediyesini kazandıktan sonra ilçeyi kalkındırmak için çalıştıklarını belirterek, bu sürede Derince’ye önemli hizmetler yapıldığını söyledi.
Şu anda vatandaşların daha modern kentlerde yaşadığını ifade eden Işık, kentlerde daha yapacak çalışmaların bulunduğunu kaydetti.
Işık, AK Parti olarak kurulduğu günden beri demokrasiye ve milli iradeye her zaman inandıklarını dile getirerek, milli iradeye nereden gelirse gelsin hiçbir baskıyı kabul etmeyen anlayışa sahip olduklarını bildirdi.

Türkiye’de çok defa millet iradesine ipotek koymaya çalışıldığını ifade eden Bakan Işık, “1960’da tam da bugün yaşadığımız olayların o kadar benzeri şekilde, o kadar tezgahlar kuruldu, bazı iddialar ortaya atıldı, aynı bu yöntemle bugün uygulanmaya çalışılan yöntemle iktidardan düşürüldü. 1960’daki olaylara bakın, aradan neredeyse 55 sene geçmiş, bugün tezgahlanan oyuna bakın, birebir aynı” diye konuştu.

“AK Parti iktidarıyla Türkiye’nin büyüdüğünü dünya söylüyor”

Işık, AK Parti iktidarıyla ülkede önemli gelişmeler yaşandığını belirterek, “AK Parti iktidarıyla Türkiye’nin büyüdüğünü dünya söylüyor. Dünyanın gelişen ekonomileri arasında ilk 5 ekonomide Türkiye gösteriliyor. Şimdi bu nasıl kanserdir ki, ülkeyi güçlendiriyor” ifadesini kullandı.

2001 yılında yaşanan krizi anlatan Bakan Işık, bu dönemde milletin 40 milyar dolar bedel ödediğini söyledi.

“Gelin yolsuzlukla beraber mücadele edelim”

Ülkeye kim yanlış yaparsa bunun bedelini ödeyeceğini ifade eden Işık, şunları kaydetti: “Ama buna tam bağımsız ve tarafsız yargı karar verecek. Eğer siz, bu ülkeye yargı üzerinden bir operasyon yapmaya kalkarsanız, işte o zaman siz bu ülkenin genleriyle oynarsınız. Hiçbir demokratik ülkede iktidar, hatta demokraside hiçbir parti, buna müsaade edemez. Türkiye’de yolsuzluk görünümündeki bu operasyona aslında CHP, MHP ve BDP’nin de şiddetle karşı çıkması lazım. Gelin yolsuzlukla beraber mücadele edelim ama yargı ve emniyet içine sızan bir çetenin marifetiyle Türkiye’de siyasete operasyon yapılmasını hep birlikte engelleyelim. Ortak davranış bu olmalı değil miydi? Kasetle CHP’ye Genel Başkan olmuş, şimdi kasetle Başbakan olacağını zannediyor bir beyefendi. Tamam CHP’ye kasetle Genel Başkan olabilirsin, o CHP teşkilatının bileceği iştir ama kasetle başbakan olamazsın. Çünkü başbakanlık görevini sadece ve sadece millet verir. İstanbul ve Ankara’daki rezidans görüşmelerinden başbakanlık çıkmaz. Rahşan affıyla soruşturmalardan kurtulmuş bir adam şu anda Türkiye’nin dürüstlük abidesi kesildi. Şaşılacak iş.”