Başiskele İlçesinde Bayramlaşma

Eylül 2, 2010  


BAŞKAN ADAYINI BAŞBAKAN BELİRLEYECEK 

 

 

AK Parti Başiskele İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma programına katılan AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, AK Parti Hükümeti, kurulan illegal örgütlerin üzerine gitmeye devam edeceğini açıklarken, “Üzeyir Garih ve Danıştay sorumluları ortaya çıkıyor” açıklamasında bulundu. Kırgınlıkları bir taraf bırakılması gerektiğini belirten Işık “Belediye başkan adayını Başbakanımız Erdoğan tarafından belirlenecek” dedi.  
Başiskele’de ilk bayramlaşma

AK Parti Başiskele İlçe Teşkilkatı tarafından düzenlenen bayramlaşma töreni yeni ilçe binasında yapıldı. Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende açıklama yapan İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu “Yeni ilçe binamız 250 metre kare alana yapıldı. 3 gün gibi kısa bir sürede tamamlanan yeni ilçe binamızda ilk bayramlaşma töreninde bir araya geldik. Yeni ilçe binamızda gereken bütün birimler kurulmuştur. Gençlik ve Kadın Kolları, toplantı salonları, gençlerimizin rahat çalışma yapabilmesi için atölyemiz bulunmaktadır. Partimize yakışan bir ilçe binamız oldu. İlçe Teşkilatımızın kuruluş aşaması Ramazan Ayına denk gelmesi dolayısıyla gereken çalışmaları yapmakta oldukça zorlandık. Bayram sonrasında ekipler halinde çalışmalarımıza başlayacağız. Önümüzde çok önemli bir yerel seçimler var. Bu seçimlerde Başiskele İlçe Başkanlığını kazanmak istiyoruz. 5 beldenin birleşmesi sonrasında oluşan Başiskele’de birlik ve beraberlik içerisinde hedeflerimize ulaşacağız” dedi. 


Yoğun katılım

 

Yoğun bir katılım içerisinde gerçekleşen bayramlaşma programında, partisinin Başiskele İlçe Teşkilatı Bayramlaşmasına katılan İl Genel Meclis Başkanı Ali Ayaz “Belde belediyelerin birleşmesi sırasında bu yakaya bir ilçenin ne kadar ihtiyacı olduğunu hep birlikte gördük. Oluşan yeni ilçemizde başarı sizlerle birlikte olacaktır” açıklamasında bulundu. AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık “Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen ilk bayramlaşma programını hep birlikte yapıyoruz. Yeni ilçe binasında yeni kadrolarla oluşan bayramlaşma programı oldukça önemlidir. Yeni oluşum içerisinde yer alan herkse başarılar diliyorum. 5 beldenin bir araya gelmesiyle oluşan yeni ilçemizde vatandaşın yaşadığı sorunların en kısa sürede ve birinci derecede çözülmesi amaçlanmaktadır. Başiskele İlçemizde verilen hedef yüzde 50 oydur. Bunu elde etmek için gece gündüz çalışacağız.

 


“Öncenden dünya hapşursa Türkiye zatüre olurdu”

 

Dünyada büyük bir kriz yaşanmaktadır. Yaşanan bu kriz 1930 yılında yaşanan krizi aratacak niteliktedir. ABD’de borsa tarihinin en kötü kapanışını yapmıştır. 11 Eylül saldırıları sonrasında bile bu kadar kötü bir duruma düşmeyen ABD borsası bugünlerde oldukça zor günler yaşıyor. Hergün bir banka ya batıyor, yada devletler tarafından kaynak aktarılmak zorunda kalınıyor. Öncenden dünya hapşursa Türkiye zatüre olurdu. Borsa, euro, doların ne olacağını kimse kestiremezdi. Dünyada yaşanan bu krizden elletde bizimde kaygımız ve endişemiz vardır. Krizden evet etkileneceğiz. Bu etkilenmemiz AB ülkelerinde yaşanan krizden kaynaklanmaktadır. Zira bizim yüzde 50 ihracatımız AB ülkelerine vardır. Bu yönde etkilenme olacaktır. Kendi ekonomimizden kaynaklanan bir sıkıntı yoktur. Bunu nasıl başardık. Bunun sebebi siyasi ve ekonomik istikrardan geçmektedir. Bu başarı halkımızın başarısıdır. Verilen destekle birlikte bu başarı elde edilmiştir. Bu AK Parti’nin başarısızıdır. Esnafımızın zor durumlar yaşadığını biliyoruz. Ancak sorun dünyada yaşanıyor. Kriz aşıldıkça Türkiye yeninden büyüme trendi içerisine girecektir.


“Yerel Seçimlerde Hedefimiz En Az %50 Oy”

 

2002 yılında yapılan seçimler, kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıklar da oluşturulmak istenen koalisyonlara yüz vermeyen milletimiz bugün yaşanan krizin önlenmesinde en büyük başarıyı elde etmişlerdir. 2007 yılında devam ettirilerek yüzde 47 oy oranı ile bugün yaşanan krizi etkilemiştir. Önümüzde yerel seçimler var. Bu seçimler oldukça önemlidir. Bundan sonra oluşabilecek kırgınlıları bir tarafa bırakarak çalışmalara ağırlık verilmesi gerekiyor. Bu seçimler başarının devamı için önemlidir. İçimizde ki kırgınlıkları bir tarafa bırakmalıyız. Belirlenen yüzde 50 hedefine ulaşmak için çalışmalıyız. AK Parti Hükümeti neler yaptı? Ülkemizde kapalı kapılar ardından oluşan örgütleri gün yüzüne çıkardır. Öyleki Üzeyir Garih ve Danıştay’a yapılan saldırıların sorumluları gün yüzüne çıkmaya başladı. Bu yapılan saldırıların arkasında oluşan illegal yapılaşmalar ortaya çıkarıldı. Dünyada görmek isteyemeyenden daha kör insan yoktur. Büyükşehir Belediyesi tarafından kentimize çok büyük yatırımlar yapılmıştır. Büyükşehir çalışmıyor diyenler, gözlerini yeninden kontrol ettirsinler. Alt belediyelerin hizmetler durumunda zaman zaman yapılan anketlerde oyları düşerken, büyükşehir Belediyesi’ne verilen destekler her zaman yüzde 50’inin üzerinde olmuştur. Önümüzdeki seçim helva yapılacaktır. Un, şeker, yağ hazırdır, yapılan çalışmaları halkımıza anlatarak helva yapılacaktır.

 


“Başkan adayını Başbakan belirleyecek” 

 

Yapılacak olan anket çalışması, teşkilat yoklamaları ve belediye başkan aday adayları arasında karşılıklı diyalog sonrasında belediye başkan adayımız belirlenecektir. Başbakanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından kim belediye başkan adayı gösterilirse hepimiz arkasında duracağız. Seçimlerde Başiskele İlçe Belediye Başkanı AK Partili olacaktır” dedi