Başiskele Köylerine Ziyaret

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık  programları kapsamında Başiskele köylerini ziyaret etti. Servetiye Cami, Aksığın, Tepecik ve Serindere köylerini kapsayan programda Işık’a Ak Parti il yönetim kurulu üyesi Yasin Özlü, ilçe başkanı Mehmet Ustaoğlu, il genel meclisi üyeleri Recep Uzunoğlu, Muhammed Karaosmanoğlu, ilçe yöneticileri ve belediye meclis üyeleri, köy muhtarları eşlik ettiler.

Işık” Anayasa Paketi Güven ve İstikrarı Güçlendirecektir”

İlk olarak Servetiye Cami köyüne giden Işık burada vatandaşlarla güncel konular hakkında sohbet etti. Anayasa değişikliği ile ilgili konuşan Işık” Anayasa paketi Türkiye’nin istikrarı, büyümesi için çok önemli. Bazıları bu paket ekonomiye, işsizliğin azalmasına ne katkı sağlayacak diyor. Ülkede işsizliği azalması için yatırımların daha da artması lazım. Yatırım için de istikrar ve güven lazım. Bir ülkede yatırımcı askeri müdahale, muhtıra olur mu, iktidar partisine kapatma davası açılır mı korkusu taşıyorsa yatırım yapmıyor. Anayasa paketi bu riskleri ortadan kaldırıyor. Bu paket güven ve istikrarı güçlendirecek, yatırımları arttıracaktır” dedi. Servetiye ziyaretinin ardından Aytepe’ye çıkan Işık Aydınel ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Aksığın’da Hayvancılık Konuşuldu.

Daha sonra Aksığın köyüne geçen Işık burada da vatandaşların yerel ve ulusal konular hakkındaki sorularını yanıtladı. Köy halkı özellikle arazilerinin Yuvacık barajı koruma havzasında kalmasından dolayı yaşadıkları sıkıntıları Milletvekili Işık’a aktardılar. Işık konuyu Büyükşehir Belediye başkanı ile görüşeceğini kanunlar çerçevesinde bir çözüm bulmaya çalışacaklarını söyledi. Köy halkının tarım ve hayvancılık ile ilgili sorularını da cevaplayan Işık “Ak Parti iktidarı döneminde tarıma verilen destek yılda 6 Milyar TL’ye ulaştı. Havyacılığa yılda 1,2 Milyar TL destek veriyoruz, uygulanabilir projeler olursa 24 saat hizmetinizdeyim” şeklinde konuştu.

Köydeki Vatandaştan Dış Politikaya Tam Not

Tepecik köyünü de ziyaret eden Işık’a vatandaşlar özellikle dış politika konusunda teşekkürleri ileterek ”uygulanan dış politika ile ilk defa millet olduğumuzu anladık” dediler. Işık da yaptığı konuşmada “Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sn. Recep Tayip Erdoğan dış politikada onurlu ve dik bir duruş sergiliyorsa bunda en büyük pay Türk Milletinindir. Sizin seçimlerde verdiğiniz büyük destek olmasa bu duruş sergilenemez” dedi. Köyün sorunlarının da dile getirildiği ziyarette köy halkı özellikle Sedaş hizmetlerinden duydukları memnuniyetsizliği dile getirdiler. Milletvekili Işık da konuyu Ankara’daki yetkililerle tekrar görüşeceğini söyledi.

Işık ”Köylerde Su Fiyatlarında İndirime Gittik”

Tepecik köyünden sonra Serindere’yi ziyaret eden Işık köyde gece geç saatlere kadar vatandaşların görüş ve önerilerini dinledi. Yapılan çalışmaları anlattı. Serindere’de sıcak asfalt talebiyle karşılaşan Işık ”Köyler büyükşehir sınırında değilken soğuk asfaltı sevinçle karşılanırken artık çıtayı yükselttik. Gittiğimiz köylerde bizden sıcak asfalt talep ediliyor. İmkânlar ölçüsünde bunları da başaracağız” dedi. İSU çalışmaları ve su fiyatlarının da gündeme geldiği ziyarette Işık ”Köylerdeki vatandaşlarımızdan gelen talep üzerine İSU köylerdeki sera, ahır, besihane, işyeri su fiyatlarında bu hafta ciddi bir indirim kararı aldı.

Yeni tarife 1 Haziran’da uygulamaya geçecek” dedi.