Bayburt’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 92. Yıldönümü

Eylül 2, 2010  

Gebze Kapalı Spor Salonu’nu dolduran binlerce Bayburtlu,  Bayburt’un düşman işgalinden kuruluşunun 92. yıldönümünü coşkuyla kutladı. Geceye siyasi ekonomi ve sanat dünyasından da katılım oldu. Bölgemizde bulunan Bayburtlular Dernekleri tarafından cumartesi akşamı Gebze Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen gecede binlerce Bayburtlu salonu tıka basa doldurdu. Katılımın oldukça fazla olduğu geceye AK Parti Kocaeli Milletvekileri Fikri Işık, Eyüp Ayar,  Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, Darıca Kaymakamı Osman Ateş, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Gebze Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şerafettin Saka, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, sanatçı Berhan Şimşek, AK Parti  Gebze İlçe Başkanı Yılmaz Bayram, CHP İlçe Başkanı İsmet Kara, Saadet Partisi İlçe Başkanı Recep Kaya ile çok sayıda bürokrat ile vatandaş katıldı.  içinden yetişmiş sanatçılar, şairler, siyasetçiler, bürokratlar, iş adamları, doktorlar, hâkimler olduğunu bu vesileyle Bayburt’un daha iyi bir konuma geldiğini ifade etti.  Şimşek, daha sonra CHP Gebze İlçe Teşkilatı ile birlikte vatandaşları selamlayarak salondan ayrıldı.


AYAR: HEPİMİZ GEBZELİYİZ
Şimşek’in salondan ayrılmasından sonra gelen AK Parti Kocaeli Milletvekili Eyüp Ayar ile beraberindeki partililer protokoldeki yerlerini aldılar. Şimşek’ten sonra söz alan Ayar ise, konuşmasında Gebzelilik vurgusu yaptı. Ayar,  “Hepimiz farklı yerlerden gelmiş olabiliriz. Ama hepimiz Gebze’de yaşıyoruz ve Gebzeliyiz. Gebzeli olmalıyız” dedi.
IŞIK: KÜLTÜRÜMÜZE SAHİP ÇIKIYORUZ
AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ise konuşmasında, Kocaeli’nin Türkiye’nin bütün renklerini bünyesinde bulundurduğuna dikkat çekerek, “ Kardeşlik duyguları içerisinde ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için hep birlikte çaba harcıyoruz. Ülkemizin bütün renklerine sahip çıkıyoruz. Sosyal ve Kültürel yönden derneklerimizin birlik ve beraberliğimize katkı sunduğunu biliyoruz” şeklinde konuştu.


AKBAŞ: DERNEKLER KÜLTÜR YUVASI OLMALI
Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş ise Bayburtlular Dernekleri başkan ve yöneticilerine böyle bir şölen düzenledikleri için teşekkür etti. “Dernekler kahve olmaktan çıkıp birer kültür merkezi haline gelmelidir. Sokaklardaki çocuklar kurtarılmalıdır. Şehrimizin sosyo-kültürel gelişimin sağlayıcı faaliyetler yürütmelidir” diyen Akbaş toplumun huzurlu bir ortama kavuşmasında derneklere önemli görevler düştüğünü kaydetti. Akbaş’ın konuşmasından sonra program yöresel oyunlar ve türküler ile devam etti.