“BAZI BASIN, BENİM AÇIKLAMALARIMI DA MONTAJLAMIŞ”

Şubat 27, 2014  

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık

 

Darıca’da İmam Hatip Ortaokulu açılışı gerçekleştiren Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, habercilerin sorularını cevaplandırdı.

Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarına ilişkin görüşlerini açıklayan Işık,  “istediğiniz insana istediğiniz konuşmayı rahatlıkla yaptırabilirsiniz, Sayın Bahçeli ve Sayın Kılıçdaroğlu ile ilgili internetteki kasetleri gördünüz, öyle ki, bir kadın izlemiş, ‘bu adamın başına taş mı düştü’ demiş, o kadar inanmış ki izlediğine…” ifadelerini kullandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı çok yakından tanıdığını aktaran Işık, konuşmadaki tarz ve üsluptan hareketle kasetin montaj olduğunu ifade etti.

Gazetelerdeki internetteki ses kaydının uzmanlarca incelendiği haberlerini işaret eden Işık, hangi saniyede nasıl bir müdahalenin yapıldığının açıkça ortada olduğunu belirtti.

Fikri Işık, dünkü açıklamalarının bir bölümünü verip geri kalanını yansıtmayan gazetelerin olduğunu söyleyerek, bu montajı yapan basın organlarını eleştirdi.