BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI FİKRİ IŞIK, ÜRETİCİLERİ, ENERJİ TASARRUFU KONUSUNDA UYARDI.

Ocak 11, 2014  

ödül1BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI FİKRİ IŞIK, ÜRETİCİLERİ,  ENERJİ TASARRUFU KONUSUNDA UYARDI.

IŞIK: “Etiketlerinde A+++, A+ ve A gibi olan firmalarımızın, yerli ya da ithal gelen ürünlerini tek tek alıyoruz. Onların etiketleriyle enerji sarfiyatlarını karşılaştırıyoruz ve eğer arada farklılık oluşursa, bunun sonucunu firmalarımıza bildireceğiz”

 “Üreticilerimize sesleniyorum, lütfen yapıştırdığınız etiketle tasarruf oranınız örtüşsün”

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık,  5. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nın kapanış töreninde enerji tasarrufu konusunu masaya yatırdı.

Üreticileri uyaran Bakanı Işık, şöyle devam etti;

” Bakanlık olarak bir başka sorumluluğumuz da sanayi ürünleri güvenliğini sağlamak. Özellikle etiketlerinde A+++, A+ ve A gibi olan firmalarımızın, yerli ya da ithal gelen ürünlerini tek tek alıyoruz. Onların etiketleri ile enerji sarfiyatlarını karşılaştırıyoruz ve eğer arada farklılık oluşursa, bunun sonucunu firmalarımıza bildireceğiz. Bu hem sanayicimizin, üreticimizin bu noktada daha dikkatli ve daha özenli davranması açısından, hem de tüketicimizin aldığı malın gerçek sarfiyatını bilmesi açısından sonuçları yakında firmalarımızla paylaşacağız. Üreticilerimize sesleniyorum, lütfen yapıştırdığınız etiketle tasarruf oranınız örtüşsün. Bu hem tüketiciye duyduğunuz saygıdan, hem de markanızın değerinin azalmaması noktasında önemli…”