Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Gebze Belediyesini ziyaret etti.

Ocak 5, 2014  

unnamed (8)

 

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Gebze Belediyesini ziyaret etti:

 

– “Bilim ve teknoloji, çok büyük hızla gelişiyor. Türkiye’nin bu hızı yakalaması ve o tempoya ayak uydurması, geleceğimiz açısından çok önemli”

 

 

– “Bilişim Vadisi’ni hızlı teknoloji transferi açısından önemsiyoruz”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bilim ve teknolojinin büyük hızla geliştiğini, Türkiye’nin gelişmelere ayak uydurmasının gelecek açısından çok önemli olduğunu belirterek, “Bilişim Vadisi’ni hızlı teknoloji transferi açısından önemsiyoruz” dedi.

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşger’i ziyaret eden Işık, burada yaptığı konuşmada, Bilişim Vadisi ile ilgili brifing aldığını, projeyi çok önemsediklerini söyledi.

Bilişim Vadisi’nin bir an önce hayata geçmesi için gayret gösterdiklerini ifade eden Işık, şunları kaydetti:

“Bilim ve teknoloji, çok büyük hızla gelişiyor. Türkiye’nin bu hızı yakalaması ve o tempoya ayak uydurması, geleceğimiz açısından çok önemli. Onun için Bilişim Vadisi’ni hızlı teknoloji transferi açısından önemsiyoruz. Türkiye’nin geldiği bu noktada hızlı teknoloji transferini yapabilmesi lazım. Biz artık üretimde niteliğimizi artırmak, markalarımızı oluşturmak, ürün geliştirme kapasitemizi yükseltmek, endüstriyel tasarım noktasında çok daha ileri gitmek, hele hele çok yüksek katma değeri olan ürünler üretmek açısından bu teknoparkları, teknokentleri ve özelde Bilişim Vadisi’ni önemsemek durumundayız.

En kısa sürede Bilişim Vadisi’nin hayata geçmesini sağlayacağız.”

Bir gazetecinin, “kabine revizyonunda en çok konuşulan bakanlardan biri Efkan Ala, diğeri de sizsiniz. Neler söyleyeceksiniz?” sorusu üzerine Işık, şunları kaydetti:

“O, benden dolayı değil, bakanlığa atfedilen önemden dolayı galiba. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, önemli bir bakanlık. Bilim politikaları Türkiye’de belki de en çok konuşulması gereken politikalar. Bu ülkenin gündeminde bilimin, teknolojinin değişmez madde olması, yüksek teknolojinin Türkiye’nin üretiminde mutlaka daha fazla yer almasının ülkemizin değişmez gündemi olması gerekiyor. Sanayinin Türkiye’de değişmez gündem olması gerekiyor çünkü sıçrama yapabilmemiz için bu konulardaki hassasiyetin oluşması gerekiyor.”

Daha sonra partisinin Gebze İlçe Başkanlığına geçen Işık, partililerle sohbet etmesinin ardından Kocaeli Valisi Ercan Topaca’nın ilçedeki valilik makamına geldi.

Işık’a Vali Topaca tarafından yatırımlarla ilgili sunum yapıldı.