Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: “Ümidimiz ve temennimiz en kısa zamanda hiç kimsenin burnu kanamadan hem ailelerimizin hem de çocuklarımızın özgürlüğüne kavuşması ve Türkiye’ye gelmeleri”

Haziran 11, 2014  

 

sanayi 1

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’na yönelik gelişmelere ilişkin, “Ümidimiz ve temennimiz en kısa zamanda hiç kimsenin burnu kanamadan hem ailelerimizin hem de çocuklarımızın özgürlüğüne kavuşması ve Türkiye’ye gelmeleri” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, gazetecilerin Musu’da yaşanan olaylara ilişkin sorularını yanıtladı.

Bakan Işık açıklamasında  “Bildiğim kadarıyla şu anda Başbakanlığımızın başkanlığında bir kriz yönetimi sürdürülüyor. Şu anda bilgiler de elimde tam olarak bulunmadığı için çok sağlıklı bir değerlendirme yapma imkanım da yok ama Sayın Cumhurbaşkanımızın konuyu yakinen takip ettiğini, Sayın Başbakanımız başkanlığında da devletin tüm kurumlarının konuyu hassasiyetle değerlendirdiklerini biliyorum. Ümidimiz ve temennimiz en kısa zamanda hiç kimsenin burnu kanamadan hem ailelerimizin hem de çocuklarımızın özgürlüğüne kavuşması ve Türkiye’ye gelmeleri.” dedi.