BİN AYDAN HAYIRLI GECE…

Temmuz 23, 2014  

 

Mübarek geceler bizleri birbirimize yakınlaştıran, yardımlaşma ve kardeşlik duygularımızı ve maneviyatımızı artıran önemli günlerdir. Bu gecede ellerini semaya açarak Allah’a yalvaran gönüller, hep birlikte umudu, sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberliği dilerler.

Ramazan’ın kutsal ikliminde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne hazırlanırken Filistin’de, Suriye’de, Irak’ta meydana gelen olaylar yüreğimizi kanatmaktadır.

Filistin’deki zalimliklerin, genç, yaşlı çoluk çocuk demeden yapılan katliamların bir an evvel son bulması temel arzumuzdur. Türkiye bunun için büyük bir sorumluluk duygusuyla elinden geleni yapmakta, İsrail’in katliamları durdurması için çaba sarfetmektedir.

Biz içeride ve dışarıda huzur ve istikrarın adalet ve hakkaniyetin hakim olması için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Yakaladığımız istikrarı, kalkınma ve gelişme ivmesini, demokrasi ve ekonomimizdeki gelişmeleri sürdüreceğiz. Güçlü bir Türkiye bölgesinde barış ve istikrarın da garantisidir.

Birlik ve beraberliğimiz, içeride yakaladığımız istikrar bizim en büyük güç kaynağımızdır. Bunu sürdürmek zorundayız. Ekonomi ve demokrasimizde ortaya konulan olumlu tablo ilerisi için de bize güç vermektedir. Bugün Her zamankinden daha güçlü bir demokrasi ve ekonomiye sahibiz.

Biz Türkiyemizin büyük bir potansiyeli olduğuna inanıyoruz. Genç nüfusumuz, büyük tarihi ve kültürel birikimlerimiz, son dönemde bilimde, sanayide, ekonomide ve diğer alanlarda elde ettiğimiz başarılar geleceğe olan inancımızı da artırıyor.

Daha parlak ve güzel günleri, 2023 yılında dünyanın ilk on ekonomisi arasında yer alacak Türkiye’yi elbirliğiyle inşa etmeye devam edeceğiz.

Tüm milletimize ve İslam dünyasına huzur, coşku ve maneviyat dolu bir Kadir Gecesi temenni ediyorum.

Bu ulvi gecenin barış, kardeşlik ve dayanışmanın artmasına, yeryüzünde barış ve istikrarın hakim olmasına vesile olmasını diliyorum.

Aziz milletimizin ve İslam dünyasının Mübarek Kadir Gecelerini tebrik ediyor, tüm vatandaşlarımıza sevgi ve selamlarımı iletiyorum.