BİNALİ YILDIRIM’A ZİYARET

Eylül 2, 2010  

Kocaeli İl Başkanı Zeki Aygün ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,milletvekilleriyle birlikte Ulaştırma Bakanını ziyaret etti.Ziyaret sırasında D-130, Körfez üzerindeki köprü ve hava limanının bu yıl hizmete açılması gibi talepleri de dile getirildi.


YILDIRIM’A TEŞEKKÜR

Yıldırım’ı ziyareti sırasında Aygün ve Karaosmanoğlu’na, Kocaeli milletvekilleri Fikri Işık, Sibel Gönül, Muzaffer Baştopçu, Eyüp Ayar ve Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan eşlik etti. Ziyaret sırasında heyet, TEM Otoyolu’nun İzmit geçiş güzergahının süresiz olarak ücretsiz hale getirilmesi nedeniyle, Yıldırım’a teşekkür etti. Bu uygulamanın, D-100 trafiğini büyük oranda rahatlattığı dile getirildi.

D-130 İÇİN TALEPLER YAPILDI

Bakan Yıldırım’a Kocaeli bölgesine gösterdiği hassasiyet ve yaptığı hizmetler için teşekkür eden heyet, yeni taleplerini de iletti.Ayrıca heyet, duble yola dönüştürülme çalışmaları devam eden D-130 Karayolu’nun, özellikle Gölcük ve Karamürsel arasındaki bölüm inşaatının hızlandırılması talebinde bulundu. Görüşmede ayrıca Körfez üzerinde yaptırılacak olan köprünün ihale aşamasına getirilmesi nedeniyle Yıldırım’a teşekkür eden Kocaeli heyeti, Cengiz Topal Havalimanı’nın bu yıl hizmete açılmasının büyük yararlar sağlayacağını belirterek, bu konuda da hassasiyet göstermesini istedi. Bakan Yıldırım, Kocaeli’nin bütün trafiğin yükünü çektiğini, bu yükü hafifletmek için gerekli önlemleri almaya çalıştıklarını anlattı. Kocaeli heyeti daha sonra Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nu da ziyaret etme fırsatı buldu.