BİRLİK, BERABERLİK, KARDEŞLİK, HUZUR VE BARIŞ KAZANACAK

Haziran 6, 2015  

Birlik Beraberlik

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “İnanıyorum, yarın sandıklar açıldığında birlik, beraberlik, kardeşlik, huzur ve barış kazanacak” dedi.

Işık, Gebze Hacı Halil Mahallesi’nde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Gebze’ye ayrı bir önem verdiklerini belirterek, ilçeyi geliştirmek için 12 yıldır çalıştıklarını söyledi.

Diğer partilerin “millet ve hizmet” diye bir düşüncesi olmadığını ifade eden Işık, bu partilerin derdinin AK Parti’yi zayıflatmak olduğunu kaydetti.

Işık, 12 yıldır Gebze’ye en büyük hizmetlerden birini, ilçeyi Kocaeli Büyükşehir Belediyesine dahil etmekle yaptıklarını vurgulayarak, geçen sürede ilçede büyük bir değişim yaşandığını bildirdi.

Yeni dönemde ilçede metro ağını hayata geçireceklerini belirten Işık, ilçeye yapılacak diğer yatırımları anlattı.

“Türkiye ekonomisi bilgi ekonomisi olacak, bunun da kalbi Gebze olacak”

Işık, Gebze’nin yeni Türkiye’de özel bir yerinin olduğunu, Türkiye’nin üretim kalbi olan Gebze’nin bilgi ekonomisinde de önemli bir yere sahip olacağını söyledi.

“Türkiye bilgi toplumu, ekonomi bilgi ekonomisi olacak, bunun da kalbi Gebze olacak” diyen Işık, daha güçlü Türkiye için projeler hayata geçirdiklerini kaydetti.

Işık, Bilişim Vadisi çalışmalarını Gebze’de devam ettiğine işaret ederek, proje tamamlandığında orada çalışacak yaklaşık 100 bin insanın önemli bir kısmının Gebzeli olmasını istedi.

Bilişim Vadisi’nde ücretlerin yüksek olacağını aktaran Işık, “Silikon Vadisi’ndeki ücretler 5 bin, 6 bin, 7 bin dolar seviyesinde. Gebzelilerden istediğimiz çocuklarını orada çalışacak şekilde yetiştirmeleri. Bilişim Vadisi hayata geçtiğinde Gebze, bilgi ve iletişim teknolojilerinde sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en önemli merkezlerinden biri olacak. Müthiş bir şehir oluşacak” ifadesini kullandı.

Bakan Işık, Kocaeli ve Gebze’yi dünyanın önemli bir merkezi haline getireceklerini bildirerek, 12 yıllık iktidarları döneminde Erbakan hocanın daha önce söylediği pek çok şeyin gerçek olduğunu söyledi.

Savunma sanayisinde üretilen yerli ürünlerden bahseden Işık, yerli otomobilin Ar-Ge çalışmalarını Gebze’deki TÜBİTAK’ta yapacaklarını kaydetti.

Bakan Işık, Türkiye’nin artık daha demokratik bir ülke olduğuna dikkat çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

Işık, “Eğer bu kazanımların devam etmesini istiyorsanız Gebze kardeşliğini güçlendirerek büyümeye, gelişmeye ve dünyanın bilgi merkezlerinde biri olmasını istiyorsanız yarın sandıkta istikrarı hep birlikte sürdürelim. Var mısınız? Bir proje var. Selocan projesi, Selahattin Demirtaş’ı her gün cilalıyorlar. Her gün parlatıyorlar, parlatıcı kalmadı memlekette süre süre bir hal oldular. Bunlar bu Demirtaş’ı sevdikleri için mi yapıyorlar? AK Parti’yi zayıflatmak için yapıyorlar.”

Türk ve Kürt ırkçılığının Türkiye’ye fayda getirmediğinin altını çizen Işık, “İnanıyorum ki sizler yarın sandıkta bu ırkçılığa fırsat vermeyeceksiniz. Yarın AK Parti’yi zayıflatma, ülkeyi koalisyona götürme projesine Gebze ‘hayır’ diyecek mi? Gebze bu projeyi sandığa gömecek mi? Bütün bu oyunları yarın sandıkta boşa çıkaracak mısınız? Türkiye’nin istikrar içinde yola devam etmesini sağlayacak mısınız? Yeniden büyük Türkiye için var mısınız? İnanıyorum, yarın sandıklar açıldığında birlik, beraberlik, kardeşlik, huzur ve barış kazanacak” değerlendirmesinde bulundu.