Birlikten Güç Doğar.

Haziran 2, 2011  

Milletvekili Işık, Körfez’de iş adamları ve belediyenin birlikte düzenlediği toplu sünnet şölenine katıldı.

AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, İlçe başkanı Engin Koyun, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, il yöneticileri, Belediye meclis üyelerinin de hazır bulunduğu program, Körfez sahilinde gerçekleşti. Milletvekili Işık daha sonra, Hereke’de gençlerle bir araya geldi.

SÜNNET ÇOCUKLARINI KUCAĞINA ALDI

Alandaki tüm sünnet çocuklarını kucağına alıp öpüp koklayan AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, tüm ailelerle ve çocuklarla sohbet edip, heyecanlı olup olmadıklarını sordu. Körfez belediyesi ve Körfez Genç İş Adamları Derneği tarafından bu yıl ilki gerçekleşen toplu sünnet şöleni açılışında konuşan dernek başkanı Erdal Yavuz, böylesi güzel bir organizasyona imza attıkları için mutlu olduklarını söyledi. Yavuz, ayrıca bu sünnet şöleninin geleneksel hale geleceğini de belirtti.

BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ise bu organizasyonda emeği geçen Müftülük, Belediye ve Genç iş adamları derneğine teşekkür etti. Körfez ilçesinde halkın sivil toplum kuruluşlarıyla kaynaşmış olduğunu vurgulayan Işık; “Ben bu başarılı organizasyondan, ilçemizde hakla STK’ları kaynaşmış olarak algıladım. Çünkü mükemmel bir beraberlik var, şunu unutmamak gerekir ki, birlikten güç doğar” dedi.

HEREKE, HALININ MERKEZİ OLACAKTIR

Daha sonra Aşağı Hereke Hacı Akif mahallesinde bulunan Kale Kooperatifindeki vatandaşlarla bir araya gelen Milletvekili Işık, bayanların ve gençlerin sordukları soruları yanıtladı. Hereke’nin tarihi Kale’sinin restorasyonu için tüm hazırlıkların bittiğine dikkat çeken Işık; “Hereke kısa zaman içinde tarihi güzellikleriyle ön plana çıkan bir bölgemiz olacaktır. Ayrıca Hereke, Halının merkezi haline gelecektir, yaptığımız çalışmalarla Hereke’nin estetiği de değişecek, cazibe merkezi haline gelecektir ” dedi.