Boyluca Köyü Derneği Ziyareti

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Derince’de Gümüşhane Boyluca köy derneğini ziyaret etti. Işık, dernek başkanı Köksal Kara’nın davetiyle her yıl düzenlenen yöresel yiyeceklerin yendiği Kalandar gününde Boyluca köy derneğinin misafiri oldu. Programa Işık’ın yanı sıra Ak Parti il yöneticim kurulu üyesi Recep Demir, Derince İlçe Başkanı Mehmet Eryürek, Belediye meclis üyesi Kenan Yalçın da katıldı.

 


 


Işık ”Hedefimiz Terörü Bitirip, Huzur ve İstikrarı Sağlamaktır”


 


Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ziyaret vesilesiyle dernekte bulunan vatandaşlarla ulusal ve yerel birçok konu hakkında görüş alışverişinde bulundu. İlk olarak demokratik açılıma değinen Işık “Hedefimiz terörü bitirip bölgede ve ülkemizin tamamında huzur ve istikrarı sağlamak, kaşıyacak yara bırakmamaktır.  Terörle mücadelenin askeri, ekonomik, sosyal, kültürel birçok boyutu var. Bizim açılımla hedeflediğimiz şey askeri mücadelenin yanında ekonomik, sosyal, kültürel adımları da atarak bölgeyi huzura kavuşturmaktır” dedi.


 


Işık ”Karadeniz’de Petrol Arıyoruz”


 


Vatandaşları maden ve petrol hakkındaki soruları üzerine Işık” İktidarımız döneminde ülkenin her köşesinde maden, petrol ve doğalgaz arama seferberliği başlattık. Stratejik ürünlerimizin başında gelen Bor için BOREN enstitüsünü kurduk. Bor ihracatını 500 milyon doların üzerine çıkardık.  Akçakoca’da doğalgazı bulduk ve üretime aldık. Şimdi Karadeniz’de petrol arıyoruz. Dünyanın en büyük platformlarından birini geçtiğimiz günlerde İstanbul Boğazından geçirdik. Umudumuz petrolü bulup ülkemizi petrol ithalatından kurtarmaktır” dedi.

 


 


Işık ”Savunma Sanayisinde Yerli Üretimi Destekliyoruz”


 


Savunma sanayisindeki gelişmelere de değinen Işık” Artık kendi silahımızı büyük oranda kendimiz üretmeye çalışıyoruz. Arifiye’de Milli Tank projemiz devam ediyor. Tuzla’da Milli Gemi projemiz yürüyor. Atak helikopterlerini görev bilgisayarları Türk mühendisler tarafından yapılmak kaydıyla İtalya ile ortak üretiyoruz. Kendi insansız hava araçlarımızı yapıyoruz. Geçen sene çıkardığımız Ar-ge kanunu ile de bu alanda özel sektörün önünü açtık” dedi. Dış politika konularının da gündeme geldiği sohbette vatandaşlar Işık’a Hükümetin dış politikadaki onurlu ve dik duruşu nedeniyle teşekkür ettiler. Bunu üzerine Işık” Türkiye’nin yarını bugünde iyi olacak, yeter ki kendi ayağımıza kurşun sıkmayalım, içerideki sorunlarımızı çözüme kavuşturalım” dedi.