BOYUN EĞMEYİN

Ocak 9, 2015  

Başlıksız-1 kopya

Işık: “Yolsuzluk çamuru AK Parti’ye yapışsın, millet de bu partiden desteğini çeksin istiyorlar. Hiçbiriniz buna boyun eğmeyin”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, partisinin Karabük İl Başkanlığı 5. Olağan Kongresi’nde, kongrelerin partiler için önemli dönemeçler olduğunu söyledi.
Bazı partilerde kongrelerin kavga ve didişme zemini olduğunu, yumruk atılmazsa ve sandalyeler havada uçuşmazsa “kongre” olarak nitelendirilmediğini anlatan Işık, 5’incisini gerçekleştirdikleri kongrede güç, güven ve enerji tazelediklerini vurguladı.
Işık, en önemli güçlerinin teşkilatları olduğuna dikkati çekerek, çalıştıkça birlerinin sürekli önlerine engel koyduğunu, birçok darbe girişimine, “367 garabetine”, kapatma davasına maruz kaldıklarını, bugünlerde “yolsuzluk” adı altında algı operasyonu yapıldığını kaydetti.
AK Parti’ye mensup insanların başlarını önlerine eğmelerini isteyenler bulunduğunu aktaran Işık, sözlerine şöyle devam etti:
“Yolsuzluk çamuru AK Parti’ye yapışsın, millet de bu partiden desteğini çeksin istiyorlar. Hiçbiriniz buna boyun eğmeyin. Yolsuzluk, kanser hücresi gibidir. Bünyeyi zayıflatır ve çökertir, ölümüne sebep olur. Yahu yolsuzluğun yapıldığı bir ülkede gayrisafi yurt içi hasıla 233 milyar dolardan 820 milyar dolara çıkar mı? İhracat, 36 milyar dolardan 160 milyar dolara çıkar mı? Kişi başına düşen milli gelir 3 bin 300 dolardan 11 bin dolara çıkar mı?”

Kaynaklar yola gidiyor, yolsuzluğa gitmiyor”

Cumhuriyetin kuruluşundan 2002’ye kadar 50 kilometre tünel yapıldığını, AK Parti iktidarının ise bir yılda 123 kilometre tünel inşa ettiği bilgisini veren Işık, Bolu Dağı Tüneli’nin de patates deposu olarak kullanılması önerisinde bulunulduğunu anımsattı.
Işık, “Şimdi sadece Karabük ve Zonguldak arasına 16 tünel yapılıyor” diyerek, “İşte yeni Türkiye’nin farkı bu. Yolla yolsuzluk bir arada bulunmaz. Eğer kaynaklar yola, sadece Karabük’te 16 tünele aktarılıyorsa, Türkiye’de 1 yılda 123 kilometre tünel açılıyorsa demek ki kaynaklar yola gidiyor, yolsuzluğa gitmiyor” değerlendirmesinde bulundu.
Kaynakların yolsuzluğa gittiği dönemleri iyi bildiklerini savunan Işık, bazı kamu bankalarının kapatıldığını hatırlattı.
Işık, sözlerini şöyle tamamladı:
“Onun için her biriniz başınızı dik tutun. 79 yılda 6 bin 100 kilometre duble yol yapıldı. 12 yılda 17 bin 500 kilometre duble yol yaptık. İşte kaynaklar burada. İşte bizden önceki kaynaklar neredeydi, milletimiz hesabını sordu. Yolsuzluk yapan bir ülke olsaydık, IMF’ye para dilenen ülke olurduk. IMF’ye borcunu ödeyen hatta ‘lazımsa borç vereyim’ diyen bir ülke olduk. Elbette içimizde yanlış yapan olursa onun da hesabını görmek, boynumuzun borcudur. Bugüne kadar nasıl yollarımızı ayırmışsak bundan sonra da beraber yürümez, ayırırız.”