BU ÜLKE İSTİKRARSIZLIĞA SÜRÜKLENMEMELİ

Mart 2, 2014  

IMG_7478IMG_7521
IMG_7460

 

“Bu ülke bir daha bedel ödememeli, bu ülke bir daha istikrarsızlığa sürüklenmemeli, bu ülke bir daha koalisyonlar dönemine gitmemeli” 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gümüşhane Halk Eğitim Merkezi’nde Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ekonomi ödülleri törenine katıldı. Bakan Işık, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’de istikrarı bozmak için gayret gösterildiğini ifade ederek, “Türkiye’de istikrar bozulursa yatırımların yapılma imkanı kalır mı? Türkiye istikrarını sürdüremezse büyüyebilir mi?” diye konuştu.

AK Parti iktidarı dönemi ile önceki dönemlerin ortaya konulması gerektiğini belirten Işık, şöyle devam etti: “AK Parti iktidarından önceki dönemi bir koyun ortaya sonra da AK Parti iktidarı dönemindeki durumu ortaya koyun. Bizden önceki iktidarları kötülemek için bunu söylemiyorum. Siyasi istikrarın önemini vurgulamak için bunu söylüyorum. Bu memlekette rahmetli Menderes döneminde Türkiye bir istikrar yakaladı, bir sıçrama yaptı. Ama Menderes’in iktidardan nasıl uzaklaştırıldığını hepiniz biliyorsunuz. Yapılanların Menderes’i iktidardan devirmek ve idamını meşrulaştırmak için uydurulduğunu çok iyi biliyoruz. Tarih tekerrürden ibarettir. Allah gani gani rahmet eylesin. Erbakan hoca,  ‘biz de sanayileşelim, ağır sanayiyi kuralım’ dedi, rahmetlinin takunyasıyla uğraştılar. Allah rahmet eylesin Özal, ‘bu ülkeye bu yakışmıyor, sıçrama yapmamız lazım’ dedi, bedelini nasıl ödediğini yakın tarihte hepiniz biliyorsunuz. Ama bu ülke bir daha bedel ödememeli. Bu ülke bir daha istikrarsızlığa sürüklenmemeli. Bu ülke bir daha koalisyonlar dönemine gitmemeli.”