“BU ÜLKENİN TOPRAĞINDA ANCAK VE ANCAK KARDEŞLİK YEŞERİR”

Şubat 8, 2014  

IMG_9754IMG_9700IMG_9732IMG_9639IMG_9613IMG_9577IMG_9544IMG_9495

IMG_9784

IMG_9488

DİLOVASI’NDA MUHTEŞEM ADAY TANITIM TOPLANTISI…

BİRLİK VE BERABERLİK BÖYLE OLUR

“Bu seçim aynı zamanda Türkiye’de Gezi Parkı olaylarıyla, 17 Aralık operasyonuyla kurulan tezgahların halk oyuyla reddedileceği bir seçimdir”

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katıldığı AK Parti Dilovası Aday Tanıtım Toplantısı’na birlik manzarası damgasını vurdu.

Toplantıya, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Dilovası Belediye Başkan Adayı Ali Toltar ile Dilovası Belediye Başkan Aday Adayları birlikte katıldı.

Partililere hitap eden Bakan Fikri Işık, 30 Mart seçimlerinin önemine işaret ederek, “sandıklar açıldığında kardeşlik, birlik ve beraberlik kazanacaktır” dedi.

Işık, Dilovası’nda güzel bir aday adaylığı süreci yaşadıklarını dile getirerek, “Bizde ben anlayışı yok. Bizde benim menfaatim yok. AK Parti, memleket çıkarı için bir araya gelen insanların partisidir. AK Parti, gelecek kuşaklara çok daha güçlü bir ülke bırakma sorumluluğunu omuzlarında hisseden insanların partisidir. AK Parti, bu memleketin sahip olduğu bütün tarihi birikimlerinin sorumluluğunu sırtında hisseden insanların bir araya geldiği partidir” diye konuştu.

Çözüm süreci

Bakan Işık, Türkiye üzerinde oynanan oyunları vatandaşların sandıkta bozduğunu kaydederek, millet iradesinin Türkiye’yi bu günkü seviyeye getirdiğini bildirdi.

“Bu ülkede aklı başında hiç kimse çözüm sürecine karşı çıkamaz” diyen Işık, şöyle konuştu:

“Bu ülkenin hamurunda kardeşlik vardır. Bu ülkenin toprağı fitne üretmez. Bu ülkenin toprağında ancak ve ancak kardeşlik yeşerir. Ama birileri belli ki, çözüm sürecinin başarıya ulaşmasından endişeye kapılmışlar. Birileri belli ki, bazı güç odaklarından aldıkları talimatla, Türkiye’de çözüm sürecini sabote etmeye çalışıyorlar. Birileri belli ki, bazılarıyla kol kola girmişler. İşte bu odaklarla Cumhuriyet Halk Partisi’nin kol kola girdiğini görüyorsunuz değil mi? Şimdi 30 Mart’ta Dilovası, çözüm sürecine devam mı, yoksa tamam mı? diyecek. Bu seçim sadece yerel seçim değildir. Bu seçim aynı zamanda Türkiye’de Gezi Parkı olaylarıyla, 17 Aralık operasyonuyla kurulan tezgahların halk oyuyla reddedileceği bir seçimdir. Çok acı çektik, çok canları toprağa verdik. Analarımız çok ağladı. Artık bitsin, artık kardeş kardeşe kurşun sıkmasın. Aynı aileden biri dağda, biri de başka yerde ölmesin. Artık buna dur diyen sağlam bir irade var. Recep Tayyip Erdoğan, ‘ben bu işi çözeceğim’ dedi. Biz de sonuna kadar onun arkasındayız. Dilovası, 30 Mart’ta vereceği oyla bu sürecin arkasında durduğunu gösterecek.”

Işık, vatandaşların 30 Mart yerel seçimlerinde verecek oyla sadece belediye başkanını seçmeyeceğini, bunun yanında dış güçlerin Türkiye’de oynamak istediği oyuna da “dur” diyeceğini belirterek, seçim sonrası sandıklar açıldığında kazananın kardeşlik, birlik, beraberlik ve Türkiye olacağını kaydetti.