Bu Vaatler Kriz Çıkartır.

Haziran 2, 2011  

Milletvekili Işık, muhalefeti verdiği vaatlerden dolayı eleştirdi. Işık, İnternet kullanımındaki filtreleme sistemi ile ilgili olarak da vatandaşı bilgilendirdi.

Çayırova ve Dilovası’ndaki çalışmalarında vatandaşla bir araya gelen AK Parti Kocaeli milletvekili ve adayı Fikri Işık, son günlerdeki muhalefetin vaatlerini eleştirerek; “Bu vaatler ülkeyi 120 gün içinde krize sokar. Zaten vatandaşımız bu vaatleri geçmişte de dinlemişti, sonuçları hep hüsran olmuştur” dedi. Ana muhalefet partisinin 600 TL lik vaadini boş bir vaat olarak değerlendiren Fikri Işık; “Unutmamak gerekir ki bir zamanlar birileri iki anahtar vaat ediyordu sonrasında ellerindeki anahtarı kaybettiler. Hatta ve hatta 500 gün sonra ülkeyi düzlüğe çıkartırım diyenler, 501 gün ülkeyi krize soktular, bu yüzden bu vaatlere itibar etmeyin” dedi.

“AK PARTİDEN RAHATSIZ OLAN VATANDAŞ DEĞİL; BAŞKA GÜÇLERDİR”

Konuşmasına son günlerdeki bazı grupların eylemleri ile ilgili devam eden AK Parti Milletvekili Fikri Işık, internetteki filtreleme konusunu suistimal etmeye çalışanların olduğunu açıkladı. Işık şunları söyledi; “Bunun adı internette sansür değildir, internette yasaklama değildir; bunun adı filtreleme sistemidir. Yani kişi kendi isteğiyle talebi doğrultusunda filtreleme yapacaktır. Kimsenin interneti zorla engellenmeyecektir, özellikle çocuklu aileler yasak olan bazı sitelere çocuklarının girmemesi için kendi istekleriyle filtreleme yapabileceklerdir. Bunda asla zorlama olmayacaktır ama son günlerde birileri sokaklarda eylem yapmaya veya yaptırılmaya başladılar. Bunlar siyasi polemik yaratmaya çalışanlardır. Dönemimizde iktidarımızdan rahatsız olanlar, zaman zaman özgürlükler kısıtlanıyor diye kampanyalar yapmaya başladılar. AK Parti’den rahatsız olan vatandaş değildir; bazı güçlerdir, bunların kim olduğunu da halkımız çok iyi bilmektedir ” şeklinde konuştu.