Büyük Seka Tüneli Açıldı

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, D-100 Karayolu üzerinde yapımını tamamladığı Büyük Seka tünelinin açılışına katıldı.Yaklaşık bir kilometrelik uzunluğu ile Türkiye’nin kazıklı sistemle yapılan en uzun tüneli ünvanına sahip Seka Büyük Tüneli ile şehir içi ulaşım sorunsuz hale gelecek.

 


 

ÖNCE YÜRÜYEREK GEÇTİLER


D-100 Karayolu üzerindeki trafik sıkışıklığını önemli ölçüde rahatlatacak olan Seka Büyük Tüneli’nden ilk geçiş, Cumhuriyetimizin 85. kuruluş yıldönümünde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, Garnizon Komutanı Korgeneral Galip Mendi, AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, siyasiler, belediye başkanları ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

 


 

ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK

Vatandaşların Sekapark’a ve bu bölgede bulunan sosyal ve kültürel alanlara D-100 trafiğinden etkilenmeden ulaşabileceği proje ayrıca kent halkının sosyal hareketlilik kazanmasında da önemli rol oynayacak.  Ayrıca tünelin içinde 2 gidiş 2 geliş olmak üzere 4 şerit, transit geçişe hizmet verecek. Tünel üstünde ise iki şerit kuzeyde, iki şerit güneyde olmak üzere 4 şerit şehir içi trafiğine hizmet verecek. Resmi açılışı ilerleyen günlerde yapılacak olan Seka Büyük Tüneli’nin üst yapı düzenleme çalışmalarına da kısa süre içinde başlayacak.