ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Kasım 5, 2015  

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: “Yerli otomobille ilgili çalışmalarımız bütün hızıyla sürüyor. Hedefimiz 2020’den önce seri üretimi olan bir markayı dünya pazarına çıkarmak”

Calismalar_tum_hiziyla_devam_ediyor

Fas’ın Kazablanka kentinde Ford Otosan Kamyon ve Ticari Araç Satış Merkezinin açılışı, Bakan Işık, Türkiye’nin Fas Büyükelçisi Ethem Barkan Öz, Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen, Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Fas’taki diplomatik misyonlardan ve iş dünyasından temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Otosan’a ait kamyon, minibüs gibi ticari araçların satış, servis ve yedek parça hizmetlerinin sağlanacağı merkezin açılışının ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Fas’ı biz sadece Fas olarak değerlendirmiyoruz. Fas, bölgede, Afrika’nın en önemli ekonomilerinden birisi ve özellikle de Kuzey Afrika’nın adeta parlayan yıldızı. Afrika açılımı bize göre Fas’tan başlar. Burada böyle bir işbirliği yapılmış olması son derece önemli. Biz bunu çok değerli buluyoruz. Türkiye’nin Fas ile işbirliğine katkı sağlayacak işbirliği olarak değerlendiriyoruz” dedi.

Işık yerli otomobille ilgili bir soruyu yanıtlarken, önünde bulunduğu aracın “yerli otomotiv, kamyon” olduğunu dile getirerek, “Türkiye’de üretildiği için yerli sayıyoruz kendi markamız görüyoruz. Yerli otomobille ilgili çalışmalarımız da bütün hızıyla sürüyor inşallah takvimimize uygun olarak büyük bir kararlılıkla sürdürüyoruz, sürdüreceğiz. Hedefimiz 2020’den önce seri üretimi olan bir markayı dünya pazarına çıkarmak. Şu anda hepsinin üzerine çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Gecede sinevizyon gösteriminin ardından Faslı yerel sanatçılar konser verdi.