Çayırova İlçe Emniyet Müdürlüğü Açıldı.

Eylül 2, 2010  

Çayırova Özgürlük Mahallesi Beşyol Kavşağı No: 1 adresinde bulunan Polis Merkezi’nin açılışında Milletvekili Işık’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, Çayırova Belediye Başkanı Dr. Faruk Taşçı, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, kaymakamlar, belediye başkanları, üst düzey polis yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 


MÜDÜR NAMAL’DAN TEŞEKKÜR


Törende konuşan Taşçı, Polis Merkezi’nin çevre düzenlemesi için 200 milyar harcadıklarını ifade etti. Müdür Namal ise konuşmasında binanın tamamının Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını ve Emniyet’in kullanımına sunulduğunu aktardı. Müdür Namal, binanın yapımından ötürü Başkan Karaosmanoğlu’na ve emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

 

IŞIK “ÇAYIROVA HUZUR BULACAK”


Açılışta söz alan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Güvenliğin olmadığı yerde huzur olmaz, hayat olmaz. Çayırova, her geçen gün gelişen bir ilçemiz, sorunları çok. Bu binanın yapımı için bize gelindiğinde, bunu memnuniyetle üstlendik. Bu eserler böyle el ele vererek, ortaya çıkar. Çayırova’nın bizim ve çocuklarımızın huzur içinde yaşayacağı bir kent olması için çalışıyoruz’’ dedi.

 


 

ÇAYIROVA İLÇE OLMAYI HAK ETMİŞTİ


‘’Ankara’dan bu güzelliği sizinle yaşayabilmek için geldim’’ diye sözlerine başlayan milletvekili Işık da, ‘’Mecliste çok kararlar çıkarıyoruz. Bunlar içinde en çok sevindiğim ise ilçe statüsü kazanan beldeler arasında Çayırova’nın da bulunmasıydı. Çayırova, ilçe olmayı çoktan hak etmişti. Çayırova ilçe olunca her şey daha hızlı gelişmeye başladı’’ şeklinde konuştu. Vali Sözer de, Çayırova’nın Büyükşehir’in tüm imkanlarından yararlandığını aktardı.

 

’POLİS AMCA’’ ŞİİRİ


Törenin en ilgi çeken anlarından biri de Mustafa Necati İlköğretim Okulu 5/A sınıfı öğrencilerinden Gülengül’ün kendisinin yazdığı ‘’Polis Amca’’ şiirini okumasıydı. Gülengül, okuduğu şiirle herkesi duygulandırdı. Protokol üyeleri de Gülengül’ü kutladı. Törende ayrıca Vali Sözer tarafından Başkan Karaosmanoğlu’na Çayırova Polis Merkezi’nin Büyükşehir tarafından yapılmasından ötürü teşekkür plaketi verildi. Ardından açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri, binayı da gezdi.

 


 

10 YILLIĞINA TAHSİS EDİLDİ


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Çayırova İlçe Emniyet Müdürlüğü, toplam 1.187 metrekare alan üzerinde 880 metrekare kapalı kullanım alanına sahip. 3 katlı bina giriş, zemin ve bodrum katlarından oluşuyor. 38 personelin hizmet verdiği Çayırova Polis Merkezi’nin amirliğini ise, Emniyet Müdürü Taşkın Tuncer üstleniyor. Büyükşehir tarafından yaptırılan ve ilçedeki 70-80 bin nüfusa hizmet verecek olan bina, 10 yıllığına Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edildi.