ÇAYIROVA’DA GENÇLERLE BULUŞMA

Şubat 6, 2013  

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Çayırova’da ilk kez oy kullanacak gençlerle bir araya geldi. Ak Parti Çayırova ilçe gençlik kolları teşkilatının organize ettiği programda Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Ekrem Özenir, İl Yöneticisi Şevki Demirci, İlçe Başkanı Nazmi Özmen, İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mevlüt Ağra, İlçe Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Sekmen Işık’a eşlik etti.

Okullarda Demokrasi Kültürünün Gelişmesi İçin Çalışıyoruz

Çayırova’dan 90’lı yıllarda doğmuş gençlerin katıldığı programda Işık; yerel ve genel konular hakkında gençlere kısa bir konuşma yaptıktan sonra sorulan tüm soruları cevapladı. Işık eğitim ile ilgili sorulan sorular üzerine “4+4+4 modeli ile gelişmiş birçok ülkede olan seçmeli ders uygulamasını ülkemizde uygulamaya koyduk. Böylece öğrencilerin yetenek, ilgi ve tercihlerine göre istedikleri alana yoğunlaşmalarının önünü açtık. Ayrıca okullarda demokrasi kültürünün gelişmesi için çalışıyoruz.” dedi.

Eğitimin Önündeki Engelleri Kaldırdık

Işık ayrıca ”Öğrencilerimizin çağın tüm imkânlarını kullanabilmesi için FATİH projesini başlattık. Tüm öğrencilerimizin tablet bilgisayar sahibi olması ve akıllı tahtalarda elektronik kitaplarda eğitim görmesinin içeren projemiz devam ediyor. Üniversitelerde harçları bu yıl kaldırdık. Öğrenim kredisi ve burs miktarını 45 TL’den 280 TL’ye çıkardık. Öğrencilerimiz yurt imkânlarını ve kalitesini arttırdık. Tüm illere üniversite kurduk. Ayrıca katsayı uygulamasını da kaldırarak adaletsizliğe son verdik. Bunlar gibi birçok uygulamamızla eğitimin önündeki engelleri kaldırdık” dedi.