CHP’NİN HEDEFİ ANA MUHALEFETTE KALMAK…

Nisan 22, 2015  

Ekran Alıntısı

Işık: “CHP, yakında mitinglerinde döner pilav dağıtırsa şaşırmamak lazım”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 24 televizyonunda Ankara Temsilcisi Yaşar Taşkın Koç’un yayın konuğu oldu.

Gündemi değerlendiren Işık, CHP’nin seçim bildirgesinin ciddiye alınacak bir tarafının olmadığını söyledi.

CHP’yi Cem Uzan’ın partisine benzeten Işık, yakında mitinglerinde döner pilav dağıtırlarsa şaşırmayacağını söyledi.

Işık, CHP’nin vaatlerini şöyle yorumladı:

Pervasız bir yaklaşım. Bakın dünyada ana muhalefetler iktidar olmak için çalışır ama Türkiye’de ana muhalefet, ana muhalefet olarak kalmak için çalışıyor. Sayın Baykal da Kılıçdaroğlu da… sadece koltuğunu korumak için bir-iki puan daha nasıl alırız diye hiç akla mantığa uymayan tarzda ben koltuğumu nasıl muhafaza ederimin peşinde. Ciddiye alınır tarafı yok burda şunu da söylemek lazım yakında mitinglerde pilav da dağıtırlarsa şaşırmamak lazım. Biliyorsunuz Cem Uzan kampanyasında döner pilav dağıtmıştı, bunlarda yakında döner pilav dağıtmaya başlarlar, kendi paketlerinin maliyetini çıkarmaktan bile acizler, hangi yükü getirdiğini dahi hesap edemiyorlar. Ayağı yere basmayan afaki bir paketi ciddiye almak mümkün değil. Benim adım Kemal kaynak benim diyordu şimdi hesap uzmanıyım diyor, bir dahaki seçimde ne diyecek bilmiyorum ”

Uzaya adam götürebilirler”

Işık, CHP’nin vaatlerini destekleyen bazı basın ve yayın organlarını da eleştirdi.

150 ila 180 milyar Türk lirası arasında kaynak gerektiren paketin bazı medya organlarınca desteklenmesinin de ilginç olduğunu belirten Işık, “yarın Sayın Kılıçdaroğlu dese ki; ‘Türkiye’de herkesi uzay aracına bindireceğim uzay yolculuğu yaptıracağım’ eminim ki bunlar ertesi gün gazetelerinde ‘aaa! Görüyomusunuz ne kadar vizyoner lider, Türkiye için yeni bir şey söyledi’ derler, bu da artık onların güvenirliğini tartışılır hale getiriyor” diye konuştu.