“CHP’NİN OLUŞTURAMADIĞI ALAN, GÜVEN ALANIDIR”

Aralık 5, 2015  

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: “CHP’nin oluşturamadığı alan, güven alanıdır. CHP seçimden önce söyler, seçimden sonra tam tersini yapar. Seçimden önce ‘Aman ayakkabıyla eve girmeyin’ der, sonra genel başkan kendisi ayakkabıyla eve girer” dedi.

ISTISARE

Işık, AK Parti Kocaeli İl İstişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Osmanlı’dan sonra dünyanın pek çok yerinin huzur görmediğini söyledi.

Bölgede otoriter rejimlerin ve diktatörlerin insanların ensesinde boza pişirdiğini ifade eden Işık, bu noktada Türkiye’nin zorluklarla da olsa demokrasi alanında ilerlediğini dile getirdi.

Işık, AK Parti döneminde demokrasi üzerindeki vesayet odaklarının temizlendiğini, bürokrasinin artık emir alacağı yerin millet iradesiyle seçilen iktidar olduğunun bilincine vardığını kaydetti.

1 Kasım seçim sonuçlarının kıymetinin bilinmesi gerektiğini anlatan Işık, bu bilinçle hareket ettiklerini, seçim beyannamesindeki vaatlerin hayata geçmesi için çalışmaların başladığını vurguladı.

 “CHP’nin oluşturamadığı alan, güven alanıdır”

Bakan Işık, AK Parti’nin bugüne kadar kolay kolay söz vermediğini, verdiği sözlerin de tamamını tuttuğunu aktararak “Onun için de halkımızda güzel bir güven oluşturdu. CHP’nin oluşturamadığı alan, güven alanıdır. CHP seçimden önce söyler, seçimden sonra tam tersini yapar. Seçimden önce ‘Aman ayakkabıyla eve girmeyin’ der, sonra genel başkan kendisi ayakkabıyla eve girer. Dolayısıyla burada AK Parti’ye olan inancı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Türkiye’yi 2023 hedeflerine götürecek yapısal reformları hayata geçireceklerine işaret eden Işık, “Türkiye’yi artık nitelikli üretimin merkezi, bilgi ekonomisinin merkezi konumuna getireceğiz. Bununla ilgili bizim bakanlığımızın ciddi sorumluluğu var. Bunun bilincinde olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Mesai mefhumu dinlemeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından toplantı, basına kapalı devam etti.