DAHA GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Haziran 1, 2015  

“Bu azminiz, iradeniz ve kararlılığınız, Allah’ın izniyle çocuklarımızın daha güçlü Türkiye’de, daha güven içinde yaşamasını sağlayacak”
Başlıksız-2

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, partililere “Bu azminiz, iradeniz ve kararlılığınız, Allah’ın izniyle çocuklarımızın daha güçlü bir Türkiye’de, daha güven içinde yaşamasını sağlayacak” dedi.

Bakan Işık, Leyla Atakan Kültür Merkezi’ndeki AK Parti İl Kadın Kolları üye katılım programına, Saraybosna’dan gelen 92 yaşındaki Nimet Yahiç ile iştirak etti.

Yahiç ile kürsüye çıkan Işık, seçimlere az bir süre kaldığını söyledi. “Sizin bu azminiz, iradeniz ve kararlılığınız, Allah’ın izniyle çocuklarımızın daha güçlü bir Türkiye’de, daha güven içinde yaşamasını sağlayacak” ifadesini kullanan Işık, emeklerinden dolayı katılımcılara teşekkür etti.

Bakan Işık, “Nimet annenin” Saraybosna’dan geldiğini belirterek, Yahiç’i katılımcılara tanıttı.

Nimet Yahiç de Osmanlı torunu olduğunu, ülkedeki savaş döneminde büyük zorluklar yaşadıklarını anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı oğlu, Emine Erdoğan’ı da kızı gibi gördüğünü kaydeden Yahiç, şöyle konuştu:

“Evlatlarım ‘Hacı anne kalacaksın yolda’ diyorlar. Helal olsun, İslam için, Türkiye için çalışıyorum. Recep Tayyip Erdoğan, Bosna’da güneş gibi doğdu. Sizin kurbanlarınızı biz yiyoruz. Bizim medrese talebelerimizi siz yediriyorsunuz. Siz beni sevdiniz, Allah da sizi sevsin. AK Parti’nin bayrağını alalım ve kazansın. Türkiye kazanırsa Bosna da Kosova da Makedonya da kazanır.”

Yahiç’in konuşması sırasında, Bakan Işık ve birçok katılımcının duygulandığı görüldü.

Konuşmaların ardından AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Emine Zeybek, Yahiç’e çiçek verdi. Daha sonra Bakan Işık ve beraberindekiler, partiye üye olanlara rozet taktı.