DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİNİ ZİYARET

Ekim 9, 2012  

Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Ak Parti İzmit İlçe Yönetimi ile beraber Kocaeli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğini ziyaret etti.
Damızlık Sığır Sayımız 100% Arttı
Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık İzmit’ te ki ziyaretleri çerçevesinde Kocaeli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ni ziyaret etti. Ak Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu üyesi Şemsettin Ceyhan, Ünal Geç,Ak Parti İzmit İlçe Başkanvekili Yusuf Sami Çınar,İlçe yöneticileri ve meclis üyelerinin katıldığı ziyarette Kocaeli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemil Gülfem ve birlik yöneticileri ev sahipliği yaptı. Birliğin çalışmaları hakkında Işık ve beraberindekilere bilgi veren Birlik Başkanı Gülfem, Öncelikle Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ve beraberindekilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.Kocaeli’de 3 sene önce 68000 hayvan sayısının bugün 128000’e ulaştığını belirterek birlik olarak hayvan yetiştiricilerine devletin destek paketlerini kullanmada ve suni tohumlamada kaliteli ırk oluşturulması için yardımcı olduklarını söyledi. Gülfem ayrıca mart ayından bugüne yaptıkları küpeleme çalışmalarında da yaklaşık 30000 yeni küpe taktıklarını belirtti.


Desteklerden Yararlanın
Daha sonra birlik yöneticilerinin sorularını cevaplayan Işık burada yaptığı konuşmada ”Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından anaç sığır desteklemesi,süt desteklemesi,buzağı desteklemesi ve Yem destekleri gibi bir çok destek veriliyor. Anaç sığır yetiştiriciliğinde en az beş hayvanı olana yıllık 350 TL ye varan destekler söz konusu, hayvancılıkla uğraşanların yem bitkileri yetiştirmeleri halinde işletmeleri daha ekonomik ve verimli hale gelecektir ” dedi.


Geçmiş Olsun Ziyareti
Kocaeli Damızlık Hayvan Yetiştiricileri Birliği ziyaretinin ardından Işık, Turan Güneş Caddesinde oturan eski Adalet partisi yöneticilerinden Ahmet Asiltürk’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Işık ve Asiltürk daha önceki siyasi çalışmalar hakkında uzun ve keyifli bir sohbet etti.