DARICA EĞİTİMDE ATAĞA KALKTI

Ocak 16, 2011  

IŞIK VE AYAR’DAN DARICA ZİYARETİ

Kocaeli Ak Parti Milletvekilleri Eyüp Ayar ve Fikri Işık hafta sonunu Darıca’da geçirerek ilçede devam eden ve yapılması düşünülen projelerle ilgili Başkan Karabacak’la birlikte değerlendirme toplantısı yaptılar. Fikri Işık önce muhtarlarla sabah kahvaltısında bir araya gelerek mahallelerin sorunlarını dinlerken daha sonra Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’la birlikte Darıca Belediyesi’ne geçerek Başkan Karabacak’tan ilçede devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. Öğleden sonra ise Eyüp Ayar’ın da katılımıyla ilçedeki okul yerlerini dolaşılarak görüş alışverişinde bulunuldu.

IŞIK’TAN BAŞKAN KARABACAK’A TEŞEKKÜR

Kocaeli Ak Parti Milletvekili Fikri Işık Darıca’nın eğitim anlamında en büyük sıkıntısının ilköğretim okullarının yetersizliği olduğuna vurgu yaparken iki yıl boyunca temel hedeflerinin ilköğretim okulu açığını kapatarak eğitimde tekli sisteme geçiş olduğunu söyledi. Işık ilçede Basın İlan Kurumu tarafından yapımı planlanan İletişim Lisesi’nin Darıca için büyük önem taşıdığına dikkat çekerken bunun yanı sıra TOKİ tarafından geçen hafta ihale edilen Kız Meslek Lisesi, inşaası devam eden Genel Lise ve İmam Hatip Lisesi, 14 Ocak’ta ihale edilecek anaokulu, Nenehatun ve Osmangazi Mahallelerinde yapılacak ilköğretim okullarıyla birlikte Darıca’nın eğitim sorunlarının büyük oranda çözüleceğini söyledi. Işık, eğitim alanında yapılan çalışmalarda özellikle Başkan Karabacak’ın da büyük katkıları olduğunu ifade ederek, gerek okulların arsa paylarının temizletilmesi, gerek hayırsever işadamlarıyla görüşülerek desteklerinin alınması ve gerekse araç gereç teminindeki katkılarından dolayı hükümeti adına Başkan Karabacak’a teşekkür etti.

SAĞLIKTA BÜYÜK ADIMLAR ATILDI

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık muhtarlarla yaptığı değerlendirme toplantısında bir soru üzerine kendi dönemlerinde sağlık alanında da önemli adımlar atıldığını söyleyerek “bunun en güzel örneklerinden bir tanesi ilçemiz Darıca’daki Farabi Devlet Hastanesi’dir. Temelleri atıldıktan sonra yıllarca atıl vaziyette bekleyen hastane dönemimizde halkımızın hizmetine açılarak bölgeye kazandırılmıştır.  Ayrıca geçtiğimiz ay hastanemizde yoğun bakım üniteleri de açılarak hizmet vermeye başlamıştır. Son dönemde aile hekimliğiyle ilgili spekülasyonlar yapıldığına da vurgu yapan Işık “henüz yeni bir sistem olması sebebiyle bazı eksiklikler olmakla birlikte altı ay içinde yeniden bir değerlendirme yapılarak eksik noktalarda gerekli düzenlemeler yapılacaktır. Aile hekimliği ile yeni merkezler kuruldu. Tüm vatandaşlarımız sisteme dahil edildi ve doktor seçme hakkı verildi. Artık hastalara evde bakım hizmetlerini de başlattık. Vatandaşımız her şeyin en iyisine layıktır” dedi.