DEMOKRASİYE OPERASYON YAPMAK İSTEYENLERİ TASFİYE MÜCADELESİNDEYİZ

Mart 14, 2014  

IMG_0625IMG_0628IMG_0610IMG_0615

IMG_0614

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ”Şu an verdiğimiz mücadele kesinlikle yolsuzlukların örtülmesi mücadelesi değil, Türkiye’de demokrasiye operasyon yapmak isteyenlerin, devletin içinden tasfiye edilmesi mücadelesidir” dedi.

Işık, bir dizi programa katılmak üzere geldiği Manisa’da, Manisa Organize Sanayi Bölgesi tarafından düzenlenen sabah kahvaltısında Manisalı sanayici ve iş adamlarıyla bir araya geldi.

Manisa’nın en başarılı ihracat öyküleri yazmış iller arasında yer aldığını, 300 milyon dolar olan 2002 ihracatını, 400 milyar dolar civarına çıkartmasının umut verici bir gelişme olduğunu kaydeden Işık, ihracatı en hızlı artıran iller arasında yer alan kentin, 2023 hedeflerine katkı sağlayacak önemli iller arasında bulunduğunu vurguladı.

Türkiye’ye gelip yatırım yapmış yabancı sanayiciler için “yabancı şirket” tanımını kullanmadıklarını ifade eden Işık, bu anlayışla hareket ederek yatırımları sonuna kadar desteklediklerini, neticede burada yapılan yatırımlardan Türkiye ve Manisa’nın kazançlı çıktığını dile getirdi.

”11 yıllık bir iktidar, son 3 ayda yolsuzluk yapmaz”

Türkiye’de sanayi üretiminin, ocak ayında bir önceki yıla göre pek çok ülkeyi kıskandıracak gelişim göstererek 21 Avrupa ülkesini geride bıraktığını dile getiren Bakan Işık, Türkiye’nin uğraşmaması gereken gündemlere ne kadar gömülürse gömülsün sanayicinin çalıştığını kaydetti.

Bakan Işık, şöyle konuştu: ”Tüm yaşanan tartışmalara karşı özellikle ihracatımız artıyor. İçerideki otomotiv sektöründeki daralmaya inat otomotiv ihracatında artış var. Hiçbirinizin son yaşanan tartışmalardan dolayı moralinizin bozulmasını istemiyoruz. 30 Mart seçimlerinden sonra ortaya çıkacak sonuç, Türkiye’de bazı heveslilerinin heveslerini kursağında bırakacak, buna inanıyoruz…  Bu ülke 4-5 bin yıllık geleneği olan bir ülkedir. Bu millet devletin ne olduğunu çok iyi bilir. Kendi yeniçeri ocağını lağvetmiş bir ülkenin evlatları bu tip illegal yapılara müsaade edemez. İnanıyorum ki bu sürecin sonunda Türkiye’de hem demokrasi güçlenecek, hem de Türkiye ekonomisi çok daha güçlü hale gelecek. Bundan dolayı Türkiye’ye güvenin, yatırımlarınızı ertelemeyin, yarın ne olacak demeyin. Bütün yanlışları Türkiye’de milletimiz sandıkta düzeltmiştir. 1960’daki yanlışı bir seçimde düzeltmiştir. 1980’deki yanlışı ilk seçimlerde düzeltmiştir. 2002’deki yanlışı ilk seçimlerde düzeltmiştir. Bugün de kim yanlış yapıyorsa sandıkta bunun karşılığını görecektir. Buna inanıyoruz, Türkiye’nin istikrarını koruyarak büyüyeceğine inanıyoruz.”