Derince İlçe Danışma Meclisi

Eylül 2, 2010  

AK Parti Derince İlçe Teşkilatı’nın 34. İlçe Danışma Meclisi önceki akşam Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. AK Parti Derince İlçe Başkanı Mehmet Eryürek`in ev sahipliğini yaptığı danışma meclisine, AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, AK Parti İl Başkanı Zeki Aygün, Başiskele ilçe başkanı Mehmet Ustaoğlu, Körfez ilçe başkanı Engin Koyun, Kartepe ilçe başkanı Hasan Kandaz, Derince ilçe yönetimi, belediye meclis üyeleri, mahalle başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları üyeleri katıldı.  


Işık,  “AK Parti inişe geçiyor diyenler teşkilatlarımıza bir baksın. Partinin ilk kurulduğu günkü azim hala devam ediyor. Şimdi gündemde iki konu var. Biri Demokratik Açılım, biri Ermenistan Açılımı. Ermenistan açılımında iki önemli nokta var. Birincisi Ermenistan bugüne kadar Türkiye`nin doğru sınırlarını tanımıyordu. Ancak şimdi tanıyor. İkincisi Ermenistan bugüne kadar iddia edilen soykırım tartışmalarını  tarihçilerin araştırmasını istiyor. Türkiye sınırını açarken şart koştu. Ermenistan ve Dağlık Karabağ arasındaki sorun çözülmezse bu iş olmaz dedi. 

 

GÜÇLÜ İKTİDARLAR ÇÖZER
Tabi Ermensitan`da çevreler ayağa kalktı. Bizim çevremizdekiler de hükümete saldırıyor. Kim bunlar peki, eski monşerler siz bilirsiniz. Bu tarihi bir fırsat ve değerlendirmek zorundayız. Bu ülkenin menfaatinedir. Taşlar artık yerinden oynadı. Şimdi gelelim Demokratik Açılım`a. Demokratik Açılım noktasında hem kamuoyunda hem  teşkilatlarda bir heyecan, merak, endişe ve korku var. Ama şu unutulmamalı. Güçlü iktidarlar kalıcı sorunları çözer. Koalisyonlar ise sadece günlük sorunlarla oyalanır.  Terör sorunu demokratik zeminde çözülecek. Hiç kimse kendisini ikinci sınıf vatandaş olarak görmeyecek 

 


DENİZDEN KARAYA ÇIKAMADI
Biz 7 yıldır Demokratik Açılım`ın alt yapısını hazırladık. Terör örgütüne eğitim ve sağlık alanında güneydoğuda istismar konusu bırakmadık. Açılıma ne gerek vardı diyenler olacak. Biz bu açılımı bugüne kadar verilmemiş temel insan haklarını vermek için yaptık. Bu açılımda şundan emin olabilirsiniz devletin bayrağı, sınırları asla değişmeyecek. Sizin başınızı öne eğdirmeyeceğiz. Asıl bölünme AK Parti olmasaydı olacaktı. Bakın mesela AK Parti`nin olmadığı bir yerde tablo nasıl. Doğuda DTP, batıda MHP. Zaten CHP denizden karaya çıkmış değil. Bu ülkenin teminatı AK Parti, yani sizlersiniz.”