Derince ve Körfez’de Bayramlaşma

Eylül 2, 2010  

DERİNCE’DE BAYRAMLAŞMAYA YOĞUN KATILIM
Parti yöneticileri, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve eski yöneticilerin katıldığı bayramlaşma töreninde ilk konuşmayı AK Parti Derince İlçe Başkanı Mehmet Eryürek yaptı. Eryürek yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Bu bayram teşkilatlar olarak farklı bir bayram. Belediye başkanımız Ramazan boyunca sürekli halkımızla birlikte oldu. Gönlü zengin olup da sofrası fakir olan vatandaşlarımızla iftarını açtı. Bu yüzden ben kendisine sonsuz teşekkür ediyorum. Milletvekilimiz Sayın Fikri Işık ise Derince’yi seven bir insan. Bu bayramda Sayın vekilimizi burada görmek bizi çok sevindirdi. Hepinize iyi

bayramlar diliyorum” dedi.

 “BAYRAMLAR SÖNÜK GEÇİYORDU”
Eryürek’in ardından söz alan Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar ise, “Belediye başkanı olarak ilk bayramlaşmam. Göreve geldiğimiz altı aylık çalışma sürecinde Derince ilçemize en iyi hizmeti verebilmek için çok çalıştık. Bundan sonra da daha çok çalışarak Derinceli halkımıza en iyi hizmeti vereceğiz” dedi. Son olarak konuşmaya Milletvekili Fikri Işık ise şunları söyledi: “Önceki senelerde teşkilat ile belediye arasındaki uyum sağlanamadığı için bayramlar biraz sönük geçiyordu. Bu bir sır değil herkesin bildiği bir olaydır.”

 “BELEDİYE İLE TEŞKİLAT UYUMU ÇOK İYİ”
“Seçimlerden önce, ‘Derince’de adayımızla seçim alınmaz veya şu parti kazanır’ diye söylentiler vardı. Ama herkes gördü ki seçimlerde epey bir farkla Aziz Alemdar belediye başkanı seçildi. Tabi bunda teşkilat üyelerinin emeği büyük oldu. Aziz Alemdar’ın 6 aylık belediye başkanlığı döneminde performansı çok iyi. Görüyorum ki belediye ile teşkilat arasındaki uyum da çok iyi. Zaten kural çok basit. Belediye başkanı ilçeye, ilçe başkanı belediyeye karışmayacak. Herkes işini yaptığı zaman hiçbir sorun oluşmaz.” dedi.

 


 

IŞIK KÖRFEZ’DE EKONOMİ VE AÇILIM KONULARINA DEĞİNDİ

Daha sonra Körfez’e geçen Işık, Ak Parti ilçe binasında gerçekleştirilen bayramlaşmaya katıldı. Programa Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, AK Parti ilçe Başkanı Engin Koyun, Belediye meclis üyeleri, parti yönetimi ve çok sayıda partili katıldı.

 

Bayramlaşma sonrası partililere hitab eden Işık ekonomi ve demokratik açılım ile ilgili soruları cevapladı.