DERİNCE ZİYARETLERİ

Eylül 2, 2010  

 Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Derince’de esnaf ziyaretlerinde bulundu. İlk olarak Derince İlçe teşkilatını ziyaret eden Fikri Işık, Derince İlçe Başkanı Mehmet Eryürek ve partililerle beraber Derince’yi gezerek esnafın ve halkın sorunlarını dinledi.


Bu ziyaretleri kuruldukları yıldan bu yana halkın nabzını yoklamak, onların dertlerini dinlemek ve ortak çözümler üretmek için yaptıklarını belirten Işık, diğer günler de değişik ilçelerde programlarının devam edeceğini söyledi. 


Bir süre Derince Denizciler Caddesindeki esnafı dolaşan Milletvekili Fikri Işık, kalbinden rahatsız olan Ali Akkuş isimli partiliyi evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.  


‘‘Anayasa Mahkemesi parti kapatma gibi zor bir görevle muhatap edilmemelidir’’ 

Fikri Işık esnaf ziyaretleri sırasında bir gazetecinin kendisine yönelttiği ‘‘Ak Parti kapatılmadı, fakat bir uyarı verildi, bundan sonra izleyeceğiniz politika nedir?’’ şeklindeki soruya;

‘‘Bu karar sadece bize değil bütün partilere, bütün sivil toplum kuruluşlarına verilen bir mesaj niteliğindedir. Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın yaptığı açıklamada üç tane mesaj vardır bunlardan birincisi, herkes bu karardan mesaj almalıdır. İkinci mesaj ise, partili ya da partisiz herkes ile birlik ve beraberlik içinde yaşama kültürünü artırmamız gerektiğidir. Buradan çıkaracağımız son mesaj ise, anayasal değişikliklerin yapılarak parti kapatma gibi zor davalarla Anayasa Mahkemesi’nin muhatap edilmemesinin sağlanmasıdır.’’ şeklinde cevap verdi. 

 


Derince Denizciler caddesinden ayrılan Fikri Işık, Derince’deki programına Yenikent ve Harikalar sahilindeki esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek gün boyunca devam etti.