DERİNCE’DE SİVİL TOPLUM ZİYARETLERİ

Eylül 2, 2010  

DERİNCE’DE SİVİL TOPLUM ZİYARETLERİ 


Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Derince’de,  Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Eryürek, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sercan Pehlivan  ve teşkilat mensuplarıyla beraber sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.  

 


Sivil Toplum ziyaretlerine önce Eğitim- Bir – Sen  Derince şubesinden başladı. Burada sendika mensuplarıyla bir süre sohbet  eden Işık Milli Eğitim Bakanlığı atama yönetmeliği kakında sorulan sorular üzerine yargı sürecinin tamamlanmadığını söyledi. Ayrıca okullardaki hizmetli sıkıntılarını gidermek için önümüzdeki yıl bütçeye ödenek konulması konusunda elinden geleni yapacağını, eğitim ile ilgili bütün konuları yakından takip ettiğini söyledi. 


Eğtim-Bir-Sen  ziyareti sonrası Of Örtülü Köyü Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti. Burada dernek başkanı Celal Bayraktar’ın sunumunu izledikten sonra dernek mensuplarıyla bir süre güncel konular hakkında görüş alışverişinde bulundular.

 

 

 

Ziyaretlerine Kocaeli Çankırılar Derneğiyle devam eden Işık burada özellikle sınır ötesi operasyon konusunda birtakım soruları cevapladı. Operasyonun başarıyla  yapıldığını ve bu konuda devletin bütün organları arasında tam bir işbirliği olduğunu , terörle mücadelenin kesintisiz devam ettiğini ve bundan sonra da terörle mücadele konusunda  ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi. 


Derince’de son olarak Kelkitliler derneğine giden Işık vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Genel ve yerel konular hakkında görüşlerini dile getiren vatandaşlar  birtakım sıkıntılarının olduğunu fakat bunların çözümü konusunda Ak Parti iktidarına güvendiklerini söylediler. Ayrıca seçim dönemi olmamasına rağmen iktidar partisine mensup bir Milletvekilini aralarında görmekten çok mutlu olduklarını belirttiler.