Devlet BAKANI FARUK ÖZAK İLE KOCAELİ’DE TEMASLAR

Eylül 2, 2010  

Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, bir dizi ziyarette bulunmak üzere ilimize geldi. Kocaeli Valiliği ve AK Parti İl Başkanlığı’nın ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne konuk olan Bakan Özak, ‘’Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’de son 5 yılda büyük bir değişim ve gelişim gerçekleştirmiş. Yollarıyla, ulaşımıyla, çevre düzenlemeleriyle ve köprüleriyle Kocaeli model bir şehir olmuş” dedi

 

VİLAYET VE BÜYÜKŞEHİR ZİYARETLERİ


Bakan Özak, ilk olarak Kocaeli Valisi Gökhan Sözer’e konuk oldu. Burada Bakan Özak’a Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ile AK Parti İl Başkanı Zeki Aygün eşlik etti. Bakan Özak, daha sonra AK Parti İl Başkanlığı binasında partililerle buluştu. Bakan Özak’ın üçüncü durağı ise Büyükşehir Belediyesi’nin yeni hizmet binası oldu. Bakan Özak’ı burada Başkan Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Münir Karaloğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın ile daire başkanları ve birim müdürleri karşıladı.

 


 

KOCAELİ’DE TAKIM RUHU VAR


Kocaeli’de çok büyük bir değişim ve gelişime şahit olduğunu ifade eden Bakan Özak, ‘’Kocaeli son derece örnek bir il olmuş. Son 5 yıldır yaşanan bir değişim ve gelişim var. Burada bir takım ruhu oluşmuş ve bunun sonucunda şehrin çehresi değişmiş. Kocaeli örnek bir Büyükşehir olmuş. Gençlerimiz geleceğimizin emanetçileridir. Çağdaş teknolojiyi yakalayan, eğitimli ve donanımlı bir gençlik yetiştirmek için çalışıyoruz. Şehirlerimizdeki statlarımızı Avrupa standartlarında statlar haline getirmek istiyoruz. Daha modern statlar, daha güzel spor kompleksleri inşa etmek amacındayız’’ açıklamasını yaptı. Başkan Karaosmanoğlu da, Kocaeliye yakışır bir stat yapmak için çalışma içinde bulunduklarını Bakan Özak’a aktardı.

 


 

BAKAN: İNANILMAZ BİR DEĞİŞİM VAR


Kocaeli’de inanılmaz bir değişim ve gelişim yaşandığını sözlerine ekleyen Bakan Özak, ‘Kocaeli’de çok büyük bir çevre bilinci oluşmuş. Ulaşım, üst geçitler, çevre düzenleri inanılmaz güzel. Bunlar bilgiyi, insanı, kaynakları iyi yönetmekle oluyor. Bizler insana hizmet etmeyi, halka hizmet etmeyi şiar edinmiş durumdayız. Bu yaz 4 ay boyunca belediye gelirlerinde kesinti yapılmayacak. Bu tüm Türkiye için geçerli, çünkü biz hizmette ayrımcılık yapmıyoruz. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kaptanlığında halkımıza hizmet ediyoruz. Bayanlarımıza büyük değer veriyoruz. Kocaeli’de 29 Mart yerel seçimlerinde elde edilen başarıyı kutlamak lazım. Bunlar yapılan hizmetlerin karşılığıdır’’ ifadesini kullandı.

 


 

MANZARAYA HAYRAN KALDI


Büyükşehir Belediyesi’ne gelişinde şeref defterini imzalayan Bakan Özak’a Başkan Karaosmanoğlu tarafından işlemeli bir vazo hediye edildi. Belediyenin üst katındaki balkona çıkarak, İzmit Körfezi manzarasına hayran kalan Bakan Özak, ‘’Kocaeli’de takım ruhuyla çok önemli başarılar elde edilmiş, kentte inanılmaz bir gelişim yaşanmış. Başkanımız Karaosmanoğlu, Türkiye’ye örnek bir belediye başkanıdır. Kocaeli imrenilecek bir şehir olmuş’’ şeklinde konuştu.

 


 

BAKAN ÖZAK’A BİLGİ VERİLDİ


Büyükşehir’i ziyaretinde Bakan Özak’a Başkan Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Karaloğlu ve Milletvekili Işık tarafından yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verildi. Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli’de planlanmamış 1 metrekare alanın kalmadığını, Büyükşehir hizmet binasının arkasındaki alana bir otopark yapılacağını, ayrıca İzmit Körfezi boyunca uzanan tüm sahillerde çevre düzenlemesi çalışmaları yapıldığını söyledi. İzmit Körfezi’nin ve Kocaeli’nin artık limana doyduğunu vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu ile milletvekili Işık, Bakan Özak’a Kocaeli’de denize yeni bir dolgu alanı ve yeni bir liman istemediklerini söyledi.

 

Körfez’de dev proje start aldı

 


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin D-100 kavşakları, Petrol Ve Hürriyet caddelerini kapsayan 20 milyon 450 bin TL’ye mal edeceği çalışmanın temeli, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak’ın katılımıyla atıldı.  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Körfez D-100 Karayolu üzerinde bulunan sanayi tesislerinin D-100 ve TEM otoyoluna bağlantılarında yaşanan ulaşım sorununu çözmek, Körfez Otoyol Kavşağı ile yapılması planlanan yük limanlarının getireceği ek trafik yükünü hafifletmek için planladığı projenin temellerini attı.