“DEVLETİN SIRLARINI DIŞARIYA KAÇIRANLAR VATAN HAİNİDİR”

Mart 16, 2014  

IMG_1521IMG_1532IMG_1555IMG_1576IMG_1598

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Devletin sırlarını dışarıya kaçıranlar vatan hainidir. Bu ülke vatan hainlerini gördü ama hiçbirini cezasız bırakmadı. Bu ülke Yeniçeri Ocağı’nı kapatmış bir ülkedir. Gerektiği zaman içindeki haini temizlemesini bilir ama bunu yaparken bu işlerle alakası olmayan samimi kardeşlerimize de asla dokunmayız” dedi.

Işık, Ortaköy ilçesinde partisinin seçim bürosunu ziyaret etti.

Bakan Işık, burada yaptığı konuşmada, 15 gün sonra mührün insanların elinde olacağını, verecekleri oylarla birilerine kırmızı kart göstereceklerini söyledi.

Birilerinin milli irade hırsızlığı yapmaya çalıştığını vurgulayan Işık, “Milletten sandıkta alamadığı yetkiyi kumpaslar kurarak, montaj kasetler üreterek, siyaset ahlakından dışarı çıkarak, gizli kameralarla, şunlarla bunlarla elde etmeye çalışıyorlar. Biz bir tek Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde başkanlık kürsüsünün arkasında yazan ‘Hakimiyet, kayıtsız şartsız milletindir’ sözüne inanırız. Bu milletin dışında, hakimiyeti kullanacak hiçbir güç tanımıyoruz, tanımayacağız” ifadelerini kullandı.

Işık, Ortaköy’den kalkmış, dünyanın öbür ucuna gitmiş öğretmenlik yapanların, kardeşleri olduğunu, paralel yapı dedikleri zaman onları kastetmediklerini dile getirdi.

“Paralel yapı dediğimiz o çetedir. O çeteyle sonuna kadar mücadele edeceğiz” diyen Fikri Işık, devletin sırlarını dışarıya kaçıranların vatan haini olduğunu belirterek,   hainlerin bundan önce olduğu gibi bugün de cezalandırılacağını söyledi.