Dillovası’nda Miting Gibi Tanıtım Toplantısı

Eylül 2, 2010  

AK Parti Dilovası Belediye Başkan Adayı Cemil Yaman’ın aday tanıtım toplantısı önceki gün yapıldı. Binlerce Dilovası halkının parti önüne akın etmesi ile tam bir karnaval  havasında geçen toplantıya  AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık ve Muzaffer Baştopçu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,  İl başkan Yardımcısı Ekrem Özenir, İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, aday adayları, ilçe kadın  ve gençlik oklarlı başkanlarının yanı sıra birlerce Dilovası halkı katıldı.

Açılış konuşmasını yapan ilçe başkanı İlhan Yıldırım “bir  çok parti aday adayı bulamazken partimizden hamdolsun on arkadaşımız aday adayı oldu. Ve şimdi  aday olan Cemil Yaman kardeşimizin yanında kenetlenmiş durumdalar” dedi.

 Aday adaylarından tam destek
AK  Parti’den Dilovası belediye başkan aday adayları birer konuşma yaparak Dilovası için Cemil Yaman’ın aday seçilmesi ile kendilerinin onun yanında olduklarını ifade ettiler. Vatandaşların büyük sevgi gösterisi ile karşılaşan aday adayları Cemil yaman’ın Dilovası’nın çehresini değiştireceğine inandıklarını kendilerine ne görev düşerse onun yanında olacaklarını söylediler. Cemil Yaman ile tatlı bir yarış içine giren aday adayları geri viteslerinin olmadığını gemileri yaktıklarını sonuna kadar mücadelelerini vereceklerini altını çizdiler.

Yaman, mutfakta çalışmayı severim
Büyük bir alkışlar ve destek eşliğinde mikrofonu alan  Belediye Başkan Adayı Cemil Yaman, kendisinin mutfakta çalışmayı sevdiğini, Kocaeli Büyükşehir sınırlarına dahil olunması nedeni ile büyükşehir ile uyumlu ve koordineli çalışacağını ifade ederken “ Pendik’te ne varsa, Kartal’da ne varsa, Kocaeli’ de ne varsa Dilovası’nda da o olacaktır. Dilovası’nın hakkettiği hizmeti, değişimi ve dönüşümü gerçekleştireceğiz” dedi.

Karaosmanoğlu, sizin güzelliğinizi sokaklara yansıtacağız
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası için hep birlikte çalışacaklarını ifade ederken, “ sizin güzelliğinizi sokaklara, parklara yansıtacağız. eğitime, sağlığa çevreye önem vereceğiz. Hayallerimizi resimleyeceğiz. Dilovası’na hizmet mührü vuracağız. Bu benim beşinci adaylığım Cemil kardeşimizin ilk adaylığı, onun yanında olacağız, birlikte hizmetleri gerçekleştireceğiz. Buradan söz veriyorum,  en yüksek oyu hangi ilçe alırsa orada konut yapacağım ve ikamet edeceğim.

 

Baştopçu, sıra bizde
Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu konuşmasında “işte dilovası işte başkan” diyerek Cemil Yaman’ın yanında olduklarını ifade etti. Baştopçu” bugüne kadar taş üstüne taş koyan koymayan herkes teşekkür ediyorum. Artık Dilovası’na hizmet sırası bizde” dedi.

 Işık, geleceğin en güze ilçesi Dilovası olacak
Kocaeli milletvekili Fikri Işık konuşmasında “30 Mart sabahı Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman” diyerek sözlerine başladı. Işık” iddialı bir söz söyledim,  bu muhteşem tablo bunun işaretini verdi. Cemil Yaman’ın elini kaldıran bütün aday adaylarını tebrik ediyorum. 2004 yılında farklı tercih yaptınız, sanki AK Partili belediyeymiş gibi  yardımcı olduk. 22 Temmuz seçimlerinde Dilovası ilçe olmalı dedik ve ilçe yaptık. Geleceğin en güzel ilçelerinden biri Kocaeli’nin  en huzurlu ilçelerinden biri Dilovası olacak. Önümüzdeki hafta çok önemli bir toplantı yapıp,  hastaneyi, okulları, hizmet binasını nereye yapacağımızı ve  Dilovası’nın 50 yıllık geleceğini planlayacağız” dedi. 


Bağımsız aday Taşdemir AK Parti’ye katıldı
Dilovası’ndan bağımız aday olacağını açıklayan Muhacir Taşdemir 500 kişilik bir grupla birlikte  AK Parti’ye katıldı. Bunun yanı sıra,  Alparslan Altuta, Ovapınar  mahalle muhtarı  Mehmet Sıddık Turan ve Saadet Partili meclis üyesi AK Parti’ye katıldı. Partiye katılanların rozetlerini Karaosmanoğlu, Işık, Baştopçu ve Özenir taktı.