Dilovası’na Termik Santral İddiası Koca Bir Yalan

Haziran 2, 2011  

Milletvekili Adayları Fikri Işık, Mehmet Ali Okur ve Yalçın Coştur Dilovası’nda sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi.


AK Parti Kocaeli Milletvekili ve Adayı Fikri Işık yaptığı açıklamada, bazı basın yayın organlarında çıkan Dilovası’nda Termik santral yapılacağı yönündeki iddiaların asılsız olduğunu belirtti. Bu iddiaların siyasi malzeme yapılmasına izin verilmemesi gerektiğini belirten Işık, “Bizim derdimiz Dilovası’na termik santral yapmak değil; hizmet etmektir. Dilovası halkını rahatsız etmeye yönelik bu çirkin iddiaları şiddetle kınıyorum. Dilovası halkını sıkıntıya sokacak hiçbir çalışmanın altına imza atmayız. Dilovası’nda İnsan sağlığını sıkıntıya sokacak yeni bir tesis ve yatırım yapılmayacaktır, biz bunun takipçisiyiz. Bu iddialar ile siyasetten nemalanmak isteyenlere kesinlikle fırsat vermemeliyiz” şeklinde konuştu.

ADATEPE PARKI AÇILACAK

AK Partili heyet Dilovası programının ilk durağında, Türk Kızılay’ı Dilovası şube başkanı Ali Uzer ve yöneticilerini ziyaret ettiler. Dernek Başkanı Uzer, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek milletvekili Işık’a kalem hediye etti. Daha sonra Fikri Işık ve Yalçın Coştur, Belediye başkanı ve İlçe başkanı ile birlikte Fatih mahallesinde bulunan, Büyükşehir belediyesi tarafından yaptırılan Adatepe mesire alanını incelediler. Işık, burada yaptığı açıklamada, mesire alanının yakın zamanda açılması için son rötuşların yapıldığını belirterek; “ Adatepe parkı yakın zaman içinde hizmete açılacaktır” dedi.

ŞİMDİ SIRA EĞNERCE KAVŞAĞINDA

AK Partili Adaylar, STK ziyaretlerine sırasıyla Bingöllüler Derneği, Giresunlular Derneği ve Gümüşhaneliler Derneği yöneticileri ve üyeleri ile devam etti. Batı kavşağının tamamlanması ile İlçenin önemli bir eksiğinin tamamlanmış olduğunu belirten Milletvekili Işık, şimdi de Dilovası’nın doğu girişinde, Eğnerce kavşağının yapımına başlanacağını kaydetti. Işık, medeniyetin önemli unsurlarından biri olan yolların, altyapı hizmetlerinin ve yeşil alanların, AK Parti’nin hizmet anlayışının temelini oluşturduğunu kaydetti.

2B SAHİPLERİ TAPULARINA KAVUŞACAK

Fatih Mahallesini de ziyaret eden AK Partili Adaylar, Muhtar Mustafa Yılmaz ile bir araya geldiler. AK Parti Milletvekili Fikri Işık, burada yaptığı açıklamada 2B arazisi sahiplerinin tapularına kavuşacağını müjdeledi. AK Parti İl yönetim kurulu üyeleri Ali İhsan Adıgüzel, İsmail Demir, İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, Belediye Başkanı Cemil Yaman ve teşkilat mensuplarının da hazır bulunduğu programlarda STK’ları ziyaret eden AK Partililer, gece geç saatlere kadar çalışmalarını sürdürdüler.