DİLOVASI HİZMETE DOYACAK !

Ocak 16, 2011  

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Pazar günü mesaisini Dilovası’na ayırdı. Beraberine aldığı Belediye Başkanı Cemil Yaman ile birlikte yapımı devam eden çalışmaları,  düşünülen projelerin yapılacak yerlerini gezilerek çalışmaların seyri inceledi.


AK Parti Milletvekili Fikri Işık TBMM çalışmalarında fırsat buldukça ilçeleri ziyaret ederek Belediye Başkanları ve İlçe Başkanları ile incelemelerde bulunuyor. Geçtiğimiz Pazar gününün tamamını Dilovası’na ayıran Milletvekili Işık,  Belediye Başkanı Cemil Yaman, AK Parti İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, İl Genel Meclis Üyeleri Selahattin Doğu, Halis Öz, AK Parti ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ile birlikte,  ilçe bir başa gezildi. İlçede yapılan, devam eden çalışmalar yerlerinde görüldü ve  ilçeye hayat verecek  projelerin yerleri ise uygunluğu için tekrar gözden geçirildi.

Geçmişte ilçede en az hizmet alan yerlerin başında gelen Kayapınar ve Turgut Özal Mahallelerinde başlayan ziyaretler Başkan Cemil Yaman’ın yapılması için çaba gösterdiği Tavşancıl Çatalçeşme Mevkiindeki toplu konut alanına gidildi. Belediye Başkanı Cemil Yaman, kentsel dönüşümü burada başlatmak için uygun bir yer olduğunu belirterek bu projenin en kısa sürede hayata geçirilmesi hususunda bilgiler verdi. Milletvekili Fikri Işık da yapılacak toplu konutlarla Dilovası modern anlamda kentleşeceğini belirterek TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktarla görüşme ayarlayacağını ve üçlü bir görüşme yaparak netice için çaba göstereceğini söyledi.

Milletvekili Fikri Işık beraberindekiler,  kalabalık bir heyetle birlikte yapılacak hastanenin yerini tekrar gözden geçirildi. Belediye Başkanı Cemil Yaman hastane projesinin hazır olduğunu ve ilçe halkı birlikte kendilerinin de bir an önce çalışmanın başlatılmasını beklediklerini söyledi.

İlçede yapımı devam eden eğitim kurumlarının yerleri gezilerek çalışmalar hakkında bilgiler aldılar. Daha sonra M.Zeki Obdan İlköğretim Okulunun yanına kurulması planlanan anaokulu yeri gezildi. Okulun eski binasındaki tadilatların son aşamaya geldiği ve bir an önce bitirilerek ek derslik açılması için çalışmaların hızlandırılması kararlaştırıldı. Milletvekili Işık, ek dersliklerin bir an önce öğretime alınması için sınıflardaki eksik sıra ve diğer malzemelerin tedariki için hemen harekete geçtiği gözlendi. Daha sonra Yine yapımı devam eden park ve bilgi evlerinin son halleri tekrar gözden geçirilerek çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

Dilovası Kavşaklarının yapılması ile birlikte ilçenin silüetinin değişeceğini belirten Milletvekili Fikri Işık ve Belediye Başkanı Cemil Yaman çalışmaların bitirilmesi için hiçbir fedakârlıktan kaçınılmadığını belirttiler. Çalışanlar ve mühendislerle görüşen Milletvekili Fikri Işık ve Başkan Cemil Yaman Dilovası özlenen ve beklenen hizmetlere bizlerin kararlılığı ile kavuşuyor dediler.

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, ilçeye çakılan her çivi ve yapılan çalışmalarda özellikle Başkan Cemil Yaman’ın  büyük katkıları olduğunu ifade ederek,  yapılan çalışmalar ortada, bir belediye başkanı bütün özverisini bu iş için kullanmış ve kullanmaya da devam ediyor. Kendisine milletim adına teşekkür ediyorum” dedi.