DİLOVASIN’DA BU YIL YENİ OKULLAR AÇIYORUZ

Haziran 5, 2013  

TBMM Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Dilovası’nda eğitim yatırımlarını inceledi. Işık’a programında Ak Parti İl Yönetim kurlu üyeleri Hakkı Nalbant, İsmail Demir, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman ve Ak Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım eşlik etti.

Kürtünlüler Derneğinde Kahvaltı

Fikri Işık Dilovası ziyaretlerine ilk olarak Dilovası Kürtünlüler Derneği tarafından düzenlenen kahvaltı programına katıldı. Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Ak Parti İlçe Başkanı Nazmi Özmen, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Ak Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in de katıldığı kahvaltıda Işık; vatandaşlarla gündem hakkında karşılıklı değerlendirme yaparak dernek üyelerinin sorularını yanıtladı. Işık yaptığı konuşmada “Dilovası gerek belediye yatırımlarımız gerek hükümet tarafından yapılan yatırımlar ile Kocaeli’nin en çok yatırım alan ilçeleri arasına girdi. Halen yatırımlarımız devam ediyor bugün yine Dilovası’na iki müjde ile geldik Endüstri Meslek Lisemiz ve İmam Hatip Lisemiz bu sene açıyoruz. Anadolu Lisemiz de yeni binasına taşınıyor” dedi.

Işık ”Dilovası’ında Yatırımlarımız Devam Edecek”

Işık kahvaltı programının ardından Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman ve Ak Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım ile beraber Dilovası’nda yapılan eğitim yatırımlarını inceledi.  Işık yapımları devam eden Endüstri Meslek Lisesi, İmam Hatip Lisesi ve Anadolu Lisesi inşaatlarını gezdi. Toki’nin yapacağı Kız Meslek Lisesinin de yerini inceleyen Işık şu bilgiyi verdi; “ İnşaatları devam eden okullarımız ile beraber Dilovası’na yeni okullar kazandırma çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz.  Bu yıl Toki tarafından yapılan Meslek lisemiz ile İmam Hatip lisemizi açıyoruz. Ayrıca Anadolu Lisemiz de yeni binasına taşınacak. Bunların dışında 26 Nisan da 16 derslikli Diliskelesi İ.Ö.O.’nu ihale ettik. Yılport Lojistik tarafından bir Endüstri Meslek Lisesi ve Diler Demirçelik tarafından yapılacak 24 derslikli ortaokul ile ilgili proje çalışmaları devam ediyor” dedi.

Taziye Ziyaretleri Yaptı

Fikri Işık incelemelerinin ardından geçtiğimiz günlerde aniden 24 yaşındaki oğlunu kaybeden Dilovası İlçe başkan yardımcı Dilaver Güngör’ü ziyaret ederek taziyelerini sundu. Daha sonra amcasının oğlunu kaybeden eski Ak Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Adıgüzel’i ziyaret ederek başsağlığı diledi.

Körfez – Petkim Kavşağında İnceleme

Işık Dilovası’ndaki programının ardından Körfez’e geçerek Belediye tarafından yapımı sürdürülen Petkim kavşağında incelemelerde bulundu.  Firma yetkililerinden proje hakkında bilgi
alan Işık ”İlimizde şu an 4 köprülü kavşağın inşaatına başladık; 3 kavşağın da ihalelerini gerçekleştirdik. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” dedi.