DİLOVASI’NDA STK TEMSİLCİLERİ İLE TOPLANTI

Haziran 22, 2013  

 

T.B.M.M. Milli Eğitim, Kültür,Gençlik ve Spor KomisyonuBaşkanı Kocaeli MilletvekiliFikriIşık Dilovası’nda Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile görüşerek görüş, öneri  ve sorunlarını dinledi. Işık’a Ak Parti Kocaeli İlYönetim Kurulu Üyesi Hakkı Nalbant,Dilovası Belediye BaşkanıCemil Yaman,Ak Parti DilovasıİlçeBaşkanı İlhanYıldırım, yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri eşlik etti.

Tavşancıl Sahil Restaurant’ta gerçekleşen programda Işık öncelikle Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin sorunlarını dinleyerek gündem hakkında değerlendirmeler yaptı.  STK Temsilcileri Kocaeli’nin özellikle de Dilovası’nın sanayiye doyduğunu söyleyerek daha fazla sanayi ve liman istemediklerini dile getirdiler. STK temsilcileri Işık’a yaklaşık altı ayda bir Dilovası’nda sivil toplum kuruluşları ile toplantı yapmasından dolayı teşekkürlerini dile getirdiler.

İlk Eğitim Kampüsümüzü Dilovası’na Yaptık

Işık, sivil toplum kuruluşları temsilcilerine Dilovası konusunda ilgileri ve özverileri için teşekkür ettikten sonra yaptığı konuşmada “İktidara geldiğimiz günden bu güne kadar Dilovası bizim için hep özel bir yer ifade etmiştir. Dilovası bugün Kocaeli’nin en çok yatırım alan ilçelerinden biri haline geldi. Kocaeli’de ilk eğitim kampüsümüzü Dilovası’nda yaptık. Okul inşaatlarımızın yapımları devam ederken yapılması planlanan okulların projelerini ve ihaleye çıkma süreçlerini de aynı yoğunlukta takip ediyoruz. Büyükşehir belediyemiz ve ilçe belediyemizde aynı hızda yatırımlara devam ediyorlar. Altı ayda bir yaptığımız bu toplantılarda sizden aldığımız problemleri yetkili yerler ile görüşerek çözüme kavuşturuyoruz. Bu toplantılarımıza devam edeceğiz ve sorunlarımızı birlikte çözüme kavuşturacağız.” Dedi.

Fatih Mahallesi İle Özel Toplantı

Fikri Işıksivil toplum kuruluşları temsilcileri ile görüştükten sonra Fatih MahallesiMuhtarı Mustafa Yılmazve mahalle halkı tarafından seçilen 10 kişilik temsilci heyeti ile özel görüşme yaptı. Fatih Mahallesi temsilcileri Işık’a Adatepe’de özel bir firma tarafından kesilen ağaçlardan duydukları rahatsızlığı dile getirirken mahallenin diğer sorunları ile ilgili de bilgi verdiler.  Temsil heyetini tek tek dinleyen Işık, valilik be bakanlıkla konuyu görüştüklerinin ve yakından takip ettiklerini söyledi.