Dünya Engelliler Günü Mesajı

Aralık 3, 2012  

 

“Engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin çevrenin toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Medeni ülke olma şartlarından biri de engelli vatandaşlara verilen önem ve onların sosyal yaşama uyumlarının sağlanmasıdır.

 

Engellilerimizin toplumsal hayata katılmaları, daha iyi yaşam standartlarına kavuşabilmeleri için Ak Parti iktidarı olarak son yıllarda çıkardığımız yasalarla, bakım ve rehabilitasyon hizmetleri, evde bakım hizmetleri, danışmanlık ve destek hizmetleri, engellilerin eğitim imkanları ve istihdamı gibi bir çok alanda ciddi adımlar attık. Hiç şüphe yok ki daha engellilerimizin hayatını kolaylaştırmak için yapılacak çok iş var. Engellilere sahip çıkılması, onların desteklenmesi ve yaşam şartlarının iyileştirilmesi sadece devletin değil her duyarlı ferdin önceliği olmalıdır.

 

Dünya Engelliler Günü’nün bu konudaki bilinç ve hassasiyetin daha da artmasına vesile olması ümidiyle tüm Engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlar, başarılı, sağlıklı ve engelsiz yarınlar dilerim”