DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Mart 8, 2013  

 

Kadınlarımız ülkemizin kuruluşunda üstlendikleri misyon ile hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan üzerlerine düşen görevleri yerine getirmişler, ülkemizin bu günlere gelmesinde söz sahibi olmuşlardır.

Kadınların, toplumsal hayatla bütünleşmeleri, toplumun gelişmesine ve ilerlemesine daha etkin şekilde katkıda bulunmaları, sosyal, kültürel ve siyasi alanlarda daha çok söz sahibi olmaları, sadece kadınlar için değil, toplumun tamamı için önemlidir.

Son dönemlerde yaptığımız yasal düzenlemelerle sosyal, kültürel ve iktisadi hayatta daha fazla yer alan kadınlarımız milletimizin gelişmesine büyük katkı sunmaktadır. Kadınlarımız toplumsal hayattaki etkinlikleri kadar yetiştirdikleri nesillerle de ülkemizin geleceğinin şekillenmesine çok önemli bir katkılar sunmaktadırlar. Ülkemizin kuruluşu ve kalkınmasında fedakârlıklarını esirgemeyen kadınlarımızın; eğitimde, kültürde, sanatta, sporda, iş yaşamında, kısacası hayatın her alanında daha etkin olmaları dileğiyle tüm kadınlarımızın   ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü” kutluyor; sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.