“DÜNYADAKİ KARDEŞLERİMİZLE BÜYÜK DAYANIŞMA İÇİNDE OLACAĞIZ”

Temmuz 12, 2014  

PSX_20140711_220809PSX_20140711_220940

PSX_20140711_220330

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Irak’ta, Suriye’de, Filistin’de, Mısır’da, dünyanın pek çok yerinde kardeşlerimiz sıkıntı içindeler. İnşallah onlarla bir büyük dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

Darıca Belediyesince Nene Hatun Mahallesi’nde düzenlenen iftar programına katılan Işık, burada yaptığı konuşmada, ramazanın insanların önlerinde yemek olup yemediği, su olup içmediği, her türlü nefsi arzularına ket vurmak zorunda olduğu bir ay olduğunu belirterek, ramazanın aslında birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin doruğa çıktığı bir ay olduğunu söyledi.

Yardımlaşmanın gerekliliğinin en fazla hissedildiği ayın ramazan olduğunu dile getiren Işık, “İnşallah bu ay vesilesiyle dünyada sıkıntı çeken, zorluklar altında yaşayan bütün insanlarımıza ve kardeşlerimize Rabbim güzellikler lütfeder. Bizler de onların bulunduğu durumlardan kurtulmaları için gerekli olan dayanışmayı hep birlikte gösteririz. Hele şu günlerde buna çok daha ihtiyacımız var. Irak’ta, Suriye’de, Filistin’de, Mısır’da, dünyanın pek çok yerinde kardeşlerimiz sıkıntı içindeler. İnşallah onlarla bir büyük dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Işık, “10 Ağustos tarihi itibariyle inşallah Türkiye’de yepyeni bir dönem başlayacak. Türkiye’de artık güç ve yetkinin birleştiği güçlü cumhurbaşkanlığı döneminde Türkiye bir başka büyüyecek, bir başka gelişecek. Türkiye inşallah çok daha güçlü geleceğe yelken açacak” ifadesini kullandı.