DÜNYAYA BİLİM VE TEKNOLOJİ SATAN ÜLKE OLACAĞIZ

Mart 15, 2014  

 

 IMG_0969IMG_1025IMG_0954Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ar-Ge ve inovasyona büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Artık bilim ve teknoloji ithal eden bir ülke değil, drünyaya bilim ve teknoloji satan bir ülke olacağız” dedi.

Bakan Işık, AK Parti’nin Banaz’daki seçim irtibat bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, 30 Mart’ta halkın en doğru kararı vereceğine inandığını belirtti.

Türkiye’nin her alanda ilerlediğini, güçlü bir ekonomiye sahip olduğunu dile getiren Fikri Işık, “Bugünlere nereden geldiğimizi kimse unutmasın” diye konuştu.

Asya ve Avrupa’yı birleştirdiklerini söyleyen Işık, “Allah var Marmaray’ı yerin altından yaptık da Kılıçdaroğlu görmedi. Görse ona da ‘olmaz’ derdi” ifadesini kullandı.

“Halkın verdiği güçle başardık”

Güçlenen, büyüyen Türkiye’den rahatsız olanların düğmeye bastığına değinen Fikri Işık, “Onlar istediği kadar düğmeye bassın, halkımız doğruyu biliyor” dedi.

Işık, 30 Mart’ta halkın Türkiye’yi karıştırmak isteyenlere en doğru cevabı vereceğini belirterek, Türkiye’nin 2023 hedefine yürürken bilim ve sanayide çok önemli işler yaptığını anlattı.

Türkiye’nin artık kendi topunu, silahını, tankını, helikopterini yaptığını dile getiren Fikri Işık, şöyle konuştu: “Ar-Ge ve inovasyona büyük önem veriyoruz. Artık bilim ve teknoloji ithal eden bir ülke değil, dünyaya bilim ve teknoloji satan bir ülke olacağız. Çocuklarımıza milyonlarca tablet dağıttık. Bu tabletleri kendimiz üreteceğiz. Bizim mühendisimiz, bizim bilim adamımız bunu yapabilecek donanıma ve güce sahip. Biz onlara güveniyoruz. Önemli teşvikler veriyoruz. Üniversite-sanayi işbirliğinde kapıları açtık. Artık sanayicimiz kendi sorunlarının çözümünü bizim üniversitelerimizde arıyor. Bütün bunları halkımızın bize verdiği güçle başardık. Büyük projelerimiz var.”

Yerel seçimde partisinin adaylarına destek isteyen Fikri Işık, AK Parti belediyelerinin çağı yakaladığını, hatta geçtiğini belirterek hizmete devam edeceklerini kaydetti.