“EĞER GÜÇLÜ DEVLET İSTİYORSAK,İNSANLARIMIZIN REFAHINI YÜKSELTMEK DURUMUNDAYIZ”

Ekim 23, 2015  

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık;“Bu çağda artık devletlerin gücü, halklarının refahıyla ölçülüyor, askeri güçle ölçülmüyor. Eğer güçlü devlet istiyorsak, insanlarımızın refahını yükseltmek durumundayız”

pilastikciler

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir fabrikada işçilerle yemek yiyerek, sohbet etti.

“Ülkemiz birliğini, beraberliğini muhafaza ettikçe, gücünü muhafaza ettikçe bu gibi güzel tesislerin sayısı da artacak” diyen Işık, bu durumun birçok güzel gelişmeye vesile olacağını, Türkiye’nin üretimi, ihracatı ve istihdamının yükseleceğini vurguladı. Işık, şunları kaydetti:

“Ülkemiz her şeyi ile daha mutlu insanların yaşadığı bir ülke haline gelecek. Bu çağda artık devletlerin gücü, halklarının refahıyla ölçülüyor, askeri güçle ölçülmüyor. Onun için bizim de önceliğimiz, tarihimizin bize yüklediği miras olan ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın.’ Eğer güçlü devlet istiyorsak, insanlarımızın refahını yükseltmek durumundayız. Bunun için de gayretimiz mümkün olduğunca ölçek ekonomisine uygun, ne üretiyorsak Türkiye’de üretelim. Biz size güveniyoruz, bizim insan kalitemiz gerçekten çok iyi.”